Юрій Юрченко, фронтмен гурту Yurcash, від самого початку повномасштабного вторгнення став добровольцем 49 окремого стрілецького батальйону «Карпатська січ» імені Олега Куцина, який функціонує у складі ЗСУ з 2014 року. За останні два роки гурт випустив декілька пісень, присвячених подіям, які відбуваються на українській землі. Нова пісня «Тільки не сьогодні» стала черговою рефлексією на те, що відбувається навколо.
«Це переповнена чаша моїх внутрішніх емоцій і переживань, які накопичувались упродовж цієї повномасштабної війни. Ти – «мущина», батько, воїн і наче маєш бути сильним, але втрачати своїх побратимів, що для тебе стали рідніші за рідних – непомірний тягар. А ти не можеш нічого вдіяти… Бо це – війна і ти мусиш робити свою справу. Тоді ти благаєш Бога: спаси і збережи їх…» – каже Юрко Юрченко.
Після перебувань на фронті і супутніх мініконтузій доля зіграла з артистом злий жарт – у якийсь момент під час виступу влітку 2023 року в складі гурту Скрябін, де Юрій є нині вокалістом, співак раптово втратив повноцінний слух. Медики, на жаль, так і не впоралися з проблемою – тож Юрій мусив задля продовження професійної діяльності замовити спеціальні навушники, які дають можливість адекватно працювати на сцені.
Демо пісні «Тільки не сьогодні» співак записав вже після часткової втрати слуху. Зазвичай Юрченко сам продюсує свої пісні, але цього разу він вирішив віддати продюсінг пісні впродюсеру Віталію Климову, відомому завдяки роботам з Табула Раса, Океан Ельзи, Альоною Вінницькою, Gouache та LETAY. Врешті Климов сформував продакшн-команду, що дала той результат, який тепер можна почути – представник нового покоління української музичної індустрії, продюсер та аранжувальник Євген Чичановський, клавішник Океану Ельзи Мілош Єліч, який зробив та реалізував оркестрове аранжування, Рубен Толмачов, який втілив хорове звучання разом з керованим ним відомим дитячим хором «Дзвіночок» та еталонний майстер звуку та мастерингу продюсер Віталій Телезин. Юрій Юрченко: «З цими людьми я працював вперше, і було неймовірно легко з кожним, бо це люди – профі і віддані своїй справі.
Женя Чичановський – дуже відповідальний і талановитий музикант нової хвилі. Він мав повну свободу і, незважаючи на досить молодий вік, відчув та передав всю драматургію пісні. Ми розуміли, що потрібні потужні оркестрові партії. А хто в нас кращий у тому? Звісно, Мілош Єліч. Велика подяка за його роботу. Попри постійну зайнятість Мілош відгукнувся і в стислі терміни зробив свою роботу. Респект! І так, нам потрібен був дитячий хор, що наче янголи з небес благає Бога вберегти наших воїнів. Там непроста теситура для дитячого хору, і були певні сумніви. Але результат, якого досягли Рубен Толмачов і дитячий хор «Дзвіночок», мене вразив. Ну а фінальне зведення і мастеринг від Віталія Телезина вчергове підтвердили, що він – майстер своєї справи. Мабуть, вперше у своїй карʼєрі я після першого ж прослуховування не мав жодних зауважень».
«Сьогоденна українська пісенна творчість з очевидних причин перенасичена піснями про війну. Тому кожний черговий меседж має додавати свою окрему смислову тональність, додаткове усвідомлення. Це крик душі! Ця війна несправедлива, цинічна й жорстока. Так, ніхто з нас не народжений для війни, але хлопці й дівчата наче з дитинства відчували, що прийде такий час, коли ти мусиш піти, бо доля твоєї рідної країни – понад усе! Я втомився втрачати своїх братів і сестер… Герої не вмирають, але їх більше немає поруч і це несамовито боляче…» – каже Юрко Юрченко.
«Тільки не сьогодні» доступна для прослуховування та скачування на всіх цифрових майданчиках з 24 лютого. Ця «молитва» має бути почута!