Соціальні мережі стали частиною нашого життя, але вони не лише полегшують спілкування, а й можуть посилити депресивний стан.
Ми знаємо, що існує зв’язок між соціальними мережами та проблемами психічного здоров’я, оскільки використання онлайнових платформ може посилити депресивний стан. Але нове поглиблене дослідження підтвердило цю кореляцію та встановило, що певні звички щодо соціальних мереж мають прямий зв’язок із депресією.
Читайте також: ЯК НАВЧИТИСЯ КОНТРОЛЮВАТИ СВІЙ ГНІВ
Дослідники Техаського державного університету проаналізували онлайн-поведінку 500 студентів, які часто використовували Facebook, Twitter, Instagram та Snapchat. Крім того, вони опитали учасників про те, чи були у них симптоми депресивного розладу, і те, що вони виявили, нас вразило.
Вчені визначили, що у тих, у кого простежувалися ознаки депресії, поводилися в соціальних мережах таким чином:
Ознака 1: Вони використовують соціальні медіа, щоб порівнювати себе з іншими, кращими, ніж вони самі. Найчастіше така тенденція простежується в Instagram, коли користувачі викладають лише вдалі фото та демонструють успішне життя, залишаючи реальність за кадром;
Ознака 2: Вони регулярно використовують соціальні мережі і це сягає рівня «наркоманії» (такий стан було визначено за допомогою опитування, в якому студенти відповідали «так» на наступні твердження: «ви намагалися максимально скоротити використання соціальних мереж», «ви дуже часто використовуєте соціальні мережі, що це негативно позначилося на вашій роботі/навченні»)
Ознака 3: Вони почувалися занепокоєними після того, як їх відзначили на невдалих фотографіях у соціальних мережах. Часто це викликало у студентів тривогу та навіть агресію.
Читайте також: БАГАТО ЖИТТЯ: ЯК БОРОТИСЯ З ПОЧУТТЄМ ВИНИ, ЯКЩО МОЖЕШ СЕБЕ ДОЗВОЛИТИ БІЛЬШ ІНШИХ
Ознака 4: Ці студенти рідко публікують фотографії з іншими людьми. Причина, через яку люди з депресією, менше публікують знімки з іншими, вважають автори дослідження, полягає в тому, що індивіди з цією психологічною проблемою часто схильні ізолювати себе від інших.
Хоча дослідження, яке ще не було офіційно опубліковано, але вже представлене минулого місяця на щорічних зборах Асоціації психологічних наук у Сан-Франциско, дає велике уявлення про моделі поведінки людей, у яких спостерігається депресія, вчені не стверджують зі стовідсотковою ймовірністю, що симптоми депресії може бути викликані соціальними мережами.
Так що подумайте, якщо ви помічаєте за собою хоча б одну з наведених вище ознак, можливо, варто обмежити час перебування в соціальних мережах.