Закрити
UA
Мода

5 причин, чому вам варто читати більше художньої літератури

Поділись:

А ви читаєте художню літературу чи вважаєте, що це марна трата часу?

posts-to-db-Фото 1

На жаль, у сучасному світі люди стали менше читати книжки. І це факт. Чого тільки варте дослідження, яке провела минулого року в Україні компанія Research & Branding Group. Згідно з результатами, за останній рік менш як половина українців (43%) прочитали хоча б одну книгу за рік, жодної не прочитали 51%. 

Багато хто також каже, що не читає художню літературу, бо це «порожня трата часу». Але ми можемо назвати п’ять причин, чому вигадані історії набагато корисніші для мозку. 

 

1. Породжує емпатію

Читання художньої літератури допомагає людині уявити себе дома іншого і породжує емпатію. Читаючи художній твір, ви використовуєте свою уяву і дивитеся на інший світ і на інших персонажів чужими очима. А коли повертаєтеся у свій світ, то стаєте не таким, як раніше. 

Кіт Оутлі, професор кафедри прикладної психології та розвитку особистості університету Торонто говорив у своєму дослідженні: «Найважливішою характеристикою людського буття є те, що наше життя — це низка соціальних досвідів та взаємодій. Відмінною рисою людини є те, що ми створюємо соціальні домовленості та зв’язки з іншими людьми – друзями, коханими, дітьми – які не були запрограмовані інстинктом. Художній вигадка може збільшити і допомогти нам зрозуміти наш соціальний досвід».

Саме завдяки читанню художньої літератури ми стаємо чутливішими до оточуючих і перестаємо концентруватися лише на собі. 

 

2. Свобода від стереотипного мислення

Через різноманітність книжкових персонажів ми можемо розвинути в собі толерантність, повагу до меншин та людей, які чогось потребують.  

Найяскравіший приклад — дослідження, яке було проведено в 2014 році. Різним групам школярів, а саме п’ятикласникам, які навчаються в середній школі та студентам університетів (в Італії та Великій Британії) читали уривок з «Гаррі Поттера». Після кількох уроків учні стали терпимішими до іммігрантів, нужденних і біженців. І все це на прикладі головного героя, який лояльно ставився до бруднокровок – учнів, що народилися в сім’ях маглів. 

 

3. Розвинена фантазія

За допомогою читання ми можемо самі домальовувати у голові образи персонажів, як режисери, і представляти, наприклад, як виглядає будинок, у якому живуть герої. Хороший автор пише лише необхідне, решта читач додумує сам. Тож якщо вам важко фантазувати, вигадувати щось нове, креативити, то сміливо беріться за художню літературу. 

 

4. Грамотність

“Читаючи авторів, які добре пишуть, звикають добре говорити”, – сказав Вольтер. І справді, читання розширює як кругозір, а й словниковий запас, покращує розмовну мову, допомагає мислити образно. Як часто ви використовуєте слова-паразити? А гарне літературне мовлення? 

Ті, хто захоплюється читанням, ніколи не матимуть проблем із правописом та формулюванням думок. І в наш час, на жаль, правильне грамотне мовлення — велика рідкість. Люди, які висловлюють свої ідеї красивими оборотами та точними словами, завжди матимуть більший успіх як у кар’єрі, так і в особистому житті. 

 

5. Зниження стресу та міцний сон 

Книга — одна з найефективніших «ліків» проти стресу. «Читання для задоволення може допомогти запобігти таким хворобам, як стрес, депресія і навіть недоумство», — каже Сью Вілкінсон, генеральний директор благодійної організації UK. А читання перед сном допоможе розслабитися, відволіктися від проблем і швидше заснути. 

Художня література вчить розумінню, розширює наш світогляд, збагачує словниковий запас і робить більш чуйними. Люди читають не просто для того, щоби вбити час. Читання насамперед впливає на наш розвиток як особистості.