Закрити
UA
Мода

5 стереотипів про жінок у бізнесі

Поділись:

Бізнес-вумен, головний операційний директор компанії Ring Ukraine Кіра Рудік влітку повернулася зі Стенфордського університету, де брала участь в освітній програмі Stanford Women Leadership. Спеціально для Marie Claire вона розповіла, з якими стереотипами стикаються жінки у бізнесі, та порадила, як перетворити ці упередження на додаткову мотивацію для себе.
posts-to-db-Фото 1

1. “Жінки занадто емоційні”

Зайву емоційність прийнято вважати жіночою межею, яка заважає приймати виважені рішення. Але сучасні жінки-керівники у своїй комунікації завжди підкріплюють мову реальними фактами та вагомими аргументами. Це потрібно, щоб опоненти були готові всерйоз сприймати ідеї та пропозиції. Не ігноруйте популярний тренд “diversity for the leader” та формуйте свої команди з людей з різним рівнем емоційного інтелекту. Це дасть можливість вислухати якомога більше різних думок та подивитися на свій бізнес під іншим кутом.

Читайте також: 5 TED-ЛЕКЦІЙ ПРО БІЗНЕС, УСПІХ І ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛІ

2. “Насамперед ти – жінка, і тільки потім – керівник”

Щоб колеги завжди сприймали вас насамперед як професіонала, варто дотримуватись певного дрес-коду і не пліткувати на роботі. Професіоналізм — це навіть відсутність приводів для розмов за спиною.

posts-to-db-Фото 2

3. “Жінки не досягають швидких результатів”

Жіночий перфекціонізм часто призводить до того, що хочеться зробити все максимально точно і акуратно, кілька разів перевіряти ще раз все добре в презентаціях або робочих таблицях. Щоб заощадити такий дорогоцінний час, не бійтеся делегувати завдання, автоматизуйте робочі процеси і завжди тримайте перед очима результат, якого ви з командою прагнете.

4. “Жінки не вміють вести переговори”

Щоб круто провести співбесіду, грамотно попросити про підвищення зарплати або провести серйозну нараду, насамперед потрібно заздалегідь продумати список пунктів, які ви хочете обговорити, зрозуміти, який результат задовольнить вас і в чому ви з керівництвом або партнерами можете не зійтися. Але головне – чітко опишіть свою аргументацію. Переговори – це не чорне чи біле. У будь-якій ситуації можна дійти підсумку, прийнятного для обох сторін.

Читайте також: МОДЕЛЬ БІЗНЕСУ: 6 ПОРАД ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ПОЧАТИ СВОЮ СПРАВИ

5. «Жінки не вміють працювати в команді одна з одною»

Нам часто здається, що з певними труднощами на роботі стикаємось лише ми. Але під час навчання у Стенфорді на програмі Stanford Women Leadership, де у моїй групі було 60 успішних жінок із різних країн, виявилося, що у всіх нас схожі проблеми. І на подібних заходах ми змогли обмінятися досвідом, поділитися порадами та зробити для себе багато професійних відкриттів. Світ стрімко змінюється стосовно жінок. Змінюються й самі жінки. Якщо бути справжнім професіоналом своєї справи, у сучасних реаліях можна досягти чого захочеш!