UA
  RU

  6 міфів про ЛГБТ+, у які не варто вірити

  Спеціально для Marie Claire на період Pride Month український кліпмейкер, автор відео для Ріаnобой, Jerry Heil, Христини Соловій та ЛГБТ-активіст Юрій Двіжон стане провідником у цю важливу тему. 
  6 міфів про ЛГБТ+, у які не варто вірити-Фото 1

  Юрій Двіжон

  Пів року тому ми разом з друзями, які ведуть молодіжний YouTube-канал, зняли відео про міфи навколо ЛГБТ+ людей. За цей час воно набрало мільйон переглядів, десятки тисяч лайків та тисячі коментарів людей, які були вражені почутою інформацією. Впевнений, що багатьом воно допомогло стати більш толерантним. 


  В цьому тексті я зібрав шість найпопулярніших міфів, які постараюсь розвінчати.

  Читайте також: Що таке Pride Month, чому його святкують у червні та навіщо говорити про це в Україні?


  6 міфів про ЛГБТ+, у які не варто вірити-Фото 2

  МІФ 1 : Дитина, яка виросте в одностатевій сім’ї обов’язково стене гомосексуальною.

  Сексуальна орієнтація батьків не впливає на сексуальну орієнтацію дитини. Діти, які виховуються в гомосексуальних сім’ях, стають гомосексуалами не частіше, ніж діти з гетеросексуальних сімей.


  Яскравим випадком є моя особиста історія. Я виріс в гетеросексуальній сім’ї разом зі свої братом-близнюком. Ми їли з однієї ложки, жили в абсолютно однакових умовах, але однією з відмінностей між нами є сексуальна орієнтація. Брат вже багато років зустрічається з дівчатами, а я навпаки — з хлопцями. Така от природа. На мою думку, два батька чи дві мами — це набагато краще, ніж вирости в дитячому будинку.

  6 міфів про ЛГБТ+, у які не варто вірити-Фото 3

  МІФ 2: Кожен гомосексуал дивиться на будь-якого чоловіка як на сексуальний об’єкт і готовий накинутися на нього в будь-яку хвилину

  Гомосексуальна орієнтація нічим не відрізняється від гетеросексуальної. Нехай кожен гетеро чоловік пофантазує, чи готовий він до сексуальних контактів з жінкою будь-якого віку, зросту, ваги, кольору волосся тощо. Впевнений, що таких гурманів не існує на нашій Землі. Чому ж тоді всі геї повинні хотіти займатись сексом з усіма чоловіками? Питання риторичне.  Читайте також: П’ять мистецьких відеоробіт про життя ЛГБТ+ людей

  МІФ 3: Гомосексуальність — це пропаганда і нею можна заразитись

  Багато людей в Україні незадоволені проведенням Прайдів (Маршів Рівності), або вважають, що, побачивши двох дівчат, які цілуються на вулиці, їхні діти чи вони самі завтра теж захочуть зробити те саме.


  Змалечку на телебаченні та в реальному житті я бачив безліч гетеро пар, які цілувались на вулицях, тримались за руки. Це безумовно була дуже сильна пропаганда (сміється). В школі мені часто хотілось бути як всі, не приховувати ні від кого свою таємницю, я багато про це думав, налаштовував себе, але так і зміг це змінити. Часто люди кажуть, що бути геєм — це вибір. Як на мене, це безглуздо, адже уявіть, що все життя ви зіштовхуєтесь з дискримінацією та насильством з боку суспільства, боїтесь розповісти своїм друзям чи батькам кого ви любите. Хіба це справедлива ціна за такий «вибір»? 

  6 міфів про ЛГБТ+, у які не варто вірити-Фото 4

  Міф №4: Геї схильні до педофілії та розбещують дітей

  Дослідники з’ясували, що більшість педофілів – 94% – є чоловіками. Значна кількість їхніх жертв – від 15 до 30% були хлопчиками, але більшість жертв – дівчатка.


  При цьому більшість педофілів, які здійснювали напади на хлопчиків, вважали себе гетеросексуалами і паралельно перебували в гетеросексуальних відносинах. Педофілія — це збочення, яке не має нічого спільного зі стосунками, побудованими на добровільній згоді двох дорослих людей.

  Читайте також: Прайд-месяц: вспоминаем лучшие фильмы на ЛГБТ-тематику

  Міф №5: Гомосексуальність — це хвороба, яку потрібно лікувати!

  Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно виключила гомосексуальність із міжнародного переліку хвороб у 1992 році – і її рішення поширюється на всі країни-члени ООН.

  Гомосексуальна поведінка зустрічається в 1500 видів тварин — від комах до ссавців, а сексуальна орієнтація людини формується не через її спосіб життя, оточення або характер, а задовго до її народження на ранніх стадіях формування плоду. Для найбільш допитливих в інтернеті є безліч цікавих наукових досліджень на цю тему. 

  Отже, гомосексуальність і бісексуальність – це просто менше поширений варіант норми, з яким людина народжується, а не обирає. Так само як ніхто з нас не може вплинути на колір очей та змінити його на інший. 

  Що стосується кількості гомосексуалів — чоловіків і жінок, — то їхній відсоток у суспільстві стабільний (7-10%).

  6 міфів про ЛГБТ+, у які не варто вірити-Фото 5

  Міф №6. Геї — рознощики ВІЛ/СНІДу та винні в поширенні епідемії

  Цей міф виник унаслідок цільових кампаній із безпечного сексу в гей-середовищі, оскільки перший зареєстрований пацієнт у США в 80-х роках був геєм. Тривалий час саме геї були в групі ризику, але за останні 10 років ситуація кардинально змінилася.

  Статистика 2018 року в Україні показує, що в 63% випадків ВІЛ передався через гетеросексуальний контакт, у 13% від матері до дитини, у 21% — через кров. Та лише в 3% людей вірус передався через гомосексуальні стосунки.

  На мою думку, геї в Україні та світі більш обізнані в елементарних речах, що стосуються ВІЛ/ СНІДу, ніж гетеросексуальні люди. Мало хто знає, що в розвинених країнах світу для максимального захисту та профілактики від вірусу люди можуть приймати таблетки під назвою PREP. Ця тенденція повільно, але все-таки приходить і в Україну. При їхньому щоденному прийомі кожен може захистити себе від ВІЛ на більше ніж 90%. Звичайно, при цьому не варто забувати про тестування, яке бажано робити кожні 3 місяці та секс тільки в презервативі.

  Статьи по теме