UA
RU

У мережу виклали понад 30 щоденників, створених під час війни

Редагувати переклад
«Ще один день: щоденники війни» — це спецпроєкт Читомо про феномен та різноманіття українських щоденників війни. Проєкт включає онлайн-виставку з 34 щоденниками та серію аналітичних матеріалів про специфіку текстових та графічних щоденників, а також про те, як написання щоденника може бути терапевтичною практикою.

У мережу виклали понад 30 щоденників, створених під час війни-Фото 1

Серед експонатів онлайн-виставки: комікси, ілюстрації, вірші, зображення створені спільно з ШІ, дописи у соцмережах, зображення дописів у блокнотах, відеоблог. Ці проєкти фіксують досвіди українців і українок з різних регіонів та тих, хто релокувався в інші країни. Роботи відібрала кураторська група у складі редакції Читомо за результатами попередньо проведеного open-call.

На думку команди Читомо, що саме щоденники з послідовною фіксацією досвідів, образів, подій, які ведуть з 24 лютого, відображають сьогоднішній стан багатьох українців, і цей досвід важливо зафіксувати й показати.

«Зараз всі українці намагаються прожити, протриматися ще один день. Щодня ми відраховуємо ще один день від 24 лютого – часу, коли наша реальність катастрофічно змінилася. Горизонт планувань звівся теж до одного дня, багато українців живуть, не плануючи нічого наперед, плекаючи лише одну мрію, до якої ми ближчі сьогодні ще на один день», — пояснює ідею проєкту редакція.

Таким чином проєкт спрямовано на підтримку і розвиток рефлексій українців щодо їхніх досвідів війни, використання щоденникового формату як терапевтичного інструменту. Паралельно з виставкою кураторська група заохочує ділитися своїми переживаннями у соціальних мережах з гештегом #ЩеОдинДень.

Проєкт створено у межах програми #ZMINA_2_0 фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Читайте також: НОВОЧАСНЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ВПЕРШЕ ЗІБРАНО В КНИЗІ ВИДАВНИЦТВА CP PUBLISHING 

Статьи по теме