UA
RU

Small Talk. ROXOLANA: «Я підтримую «кенселення» російської культури. Ракети летять щодня, ми не маємо іншого варіанту.»

Редагувати переклад
22 грудня о 18:00 у київському ресторані Boho Yosai напередодні Різдва на одній сцені портал МУЗВАР збирає потужних та яскравих артистів, заради благодійної справи та великого збору на потреби особливих дітей, що були евакуйовані з зони бойових дій. Серед запрошених зірок співачка ROXOLANA. Що вона вважає "музикою війни", що робить під час блекаутів вона розповіла Marie Claire.

Small Talk. ROXOLANA: «Я підтримую «кенселення» російської культури. Ракети летять щодня, ми не маємо іншого варіанту.»-Фото 1

Чиї комопзиції стали для вас «музикою війни»? 

У перші місяці війни я слухала ремікси, які робили «Мюслі», і, звісно, «Доброго вечора, ми з України», тобто, максимально підбадьорюючі композиції. Потім це змінилось, за останні місяці різноманітної музики було дуже багато, тому я навіть не зможу назвати щось одне.

Як швидко ви змогли повернутися до творчості?

Ми досить швидко повернулись до творчості, адже потрібно було усі емоції і думки кудись виливати. Я одразу транслювала все у творчість і пісні. Це був такий своєрідний спосіб самотерапії.

Дехто тільки через кілька місяців після повномасштабного вторгнення зміг почати слухати музику, читати книги, дивитися кіно. Як це відбувалося у вас?

Я не слухала музику, напевно, протягом перших трьох тижнів. Але при цьому я її писала. А потім уже захотілося витягувати себе з цих станів і само собою виникло бажання слухати музику.

Я намагаюсь читати книги абсолютно різного формату, в тому числі, непов’язані з темою війни, щоб хоча б на 20 – 30 хв переключити себе перед сном. А що слухаю? Передусім, це український контент, музика, яку створюють наші артисти, а також продовжую слухати американських виконавців. Відмовилася, звісно, від російського контенту.

Як ви ставитеся до «кенселення російської культури»? Що ви зробили з російськими книжками? 

Я абсолютно підтримую «кенселення» російської культури, не розумію, як може бути інакше за активної фази російської агресії. Ракети летять щодня, тому для мене тут навіть немає іншого варіанту.

Що ви робити під час блек аутів?

У мене вдома є фортепіано, тому під час блекаутів я граю, наспівую, створюю нову музику. У мене є ліхтарик, з яким я можу читати книжки, взагалі я намагаюся якось в цей час розслабитися і надихнути себе творчістю.

Що ви робите, щоб не впадати у відчай?

Напевно, в такі моменти найкращий спосіб для мене, щоб вийти з такого стану – просто виплакатися. Іноді допомагає спорт, а найчастіше – написання пісень.

Чому варто відвідати цей концерт?

Концерти перезаряджають наші внутрішні батарейки, вони дають багато емоцій. На такі концерти необхідно ходити, щоб насититися і мати ще більше сил для проходження непростого шляху, який ми всі зараз проходимо.

Читайте також: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ЛЕГШЕ ПЕРЕНЕСТИ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА: ПОРАДИ ПСИХОЛОГА 

Статьи по теме