UA
RU

Збережене Різдво: прем‘єра нового музичного фільму «Колядки на Кудрявці»

24 грудня на медіасервісі MEGOGO прем‘єра музичного фільму «Колядки на Кудрявці», який репрезентує українські традиції на сучасний лад. У проєкті звучать автентичні колядки з усієї України, які існують лише в народній творчості та передавалися усно із покоління в покоління. Це перше їхнє звучання у цифровому форматі в сучасній музичній обробці на широкий загал.

Збережене Різдво: прем‘єра нового музичного фільму «Колядки на Кудрявці»-Фото 1

Знімання фільму проходило на київській Кудрявці. Століття тому саме тут шанували українське Різдво. Але протягом десятиліть окупації радянським союзом, всі українські традиції зникали з міст, а продовжували існувати лише у віддалених районах та селах. Тому саме простір «Кудрявка» повертає українцям забуті колядки у новому звучанні. 

«Наша культура важлива, особливо під час чергової спроби знищення української нації все тими ж загарбниками. І справжня українська культура сьогодні переосмислюється візуально і музично. Пісні, які раніше виконувались під найпростіші музичні інструменти, сьогодні можуть звучати в електронній обробці і поширюватись на мільйони людей через Spotify, YouTube, Apple Music. Культура розвивається тільки тоді, коли постійно переосмислюється в актуальних формах і актуальних сенсах», – зазначила СЕО Кудрявки Ольга Пилипенко.

Над проєктом працювала команда музичного каналу MEGOGO LIVE,  саундпродюсер Ярослав Маяк (Тонка) та фольклорний гурт ЩукаРиба. У співпраці їм вдалося зберегти автентичне звучання колядок, але з новим аранжуванням. 

«MEGOGO LIVE традиційно готує проєкт до новорічних свят. Цього року у команди було багато внутрішніх запитань щодо того, що саме може бути на часі для українців. Ми знайшли ідею і мріяли відійти від класичного «Щедрика»,  щоб відкрити глядачам нові традиційні пісні. В процесі підготовки й створення поринули у справжні українські традиції та ще більше полюбили нашу культуру.  Хочеться підкреслити, що кожен артист разом з нами закохався в цей проєкт і виклався на 1000 відсотків. Впевнена, глядач це відчує», – додає Лірон Добровольська, режисерка каналу MEGOGO LIVE. 

Збережене Різдво: прем‘єра нового музичного фільму «Колядки на Кудрявці»-Фото 2

Збережене Різдво: прем‘єра нового музичного фільму «Колядки на Кудрявці»-Фото 3

Збережене Різдво: прем‘єра нового музичного фільму «Колядки на Кудрявці»-Фото 4

«Мені дали максимальну свободу в створенні музики і я намагався зробити так, щоб всі 8 колядок звучали цікаво, цілісно, але водночас, щоб в кожній був відчутний стилістичний напрямок соліста. Потім, коли вже була написана музика, ми записували і інтегрували артиста в аранжування, аж після цього переписували хор, з урахуванням солюючої партії артиста. Я думаю, що цей проєкт був своєрідним викликом для всіх нас, тому що ніхто такого раніше не робив, але тим це було і цікаво — йти неповторною стежкою», – розказує Ярослав Маяк. 

Від задуму до реалізації фільму пройшло 2 місяці. Зйомки проходили на Кудрявці під час блекаутів у Києві, з постійними перебоями світла та увімкненими генераторами. Долаючи всі складнощі на майданчику зібралися українські виконавці — JAMALA, DANTES, WELLBOY, Tонка, TERY, ЮЮ, Lely45 та ЩукаРиба. Під кожного підібрали колядку та пропрацювали особливе виконання.  

«Колядки на Кудрявці» — це можливість популяризувати українську музику. Розвінчати міфи та позбутися стереотипів, які дуже швидко утворюються навколо культурної сфери. Цими колядками ми звертаємося одночасно до різних сфер — самих артистів, до фольклористів, етнографів та до кожної людини. Ми зберегли оригінальність колядок, але осучаснили їх, щоб плейлист можна було слухати навіть просто в машині», коментує Ярина Сізик, учасниця гурту ЩукаРиба.

Збережене Різдво: прем‘єра нового музичного фільму «Колядки на Кудрявці»-Фото 5

Для людей з порушенням слуху, соціальна ініціатива «Дивись як чутно» підготувала переклад жестовою мовою.

Дивіться «Колядки на Кудрявці» 24-го грудня на каналі MEGOGO LIVE та MEGOGO о 19:00. Також з 30-го грудня слухайте аудіоверсію на всіх майданчиках для прослуховування подкастів та музики. 

Читайте також: SMALL TALK: КОЛЕКЦІОНЕРКА МАРИНА ЛУК’ЯНОВА ПРО ВИСТАВКУ НОВОРІЧНИХ ІГРАШОК «СКАРБИ РІЗДВЯНОЇ СКРИНІ» 

Статьи по теме