UA
  RU

  Айріс Апфель: історія 98-річної модниці

  Редагувати переклад
  Кожна дівчина всередині відчуває себе модницею. Однак, якщо говорити про відомих представниць даної індустрії, зазвичай ми згадуємо молодих моделей, дизайнерів чи інфлюенсерів.

  Айріс Апфель: історія 98-річної модниці-Фото 1


  Та хіба мода обмежується віком? Звісно, ні. Останні декілька років відкрили нам чудових жінок, яким трохи більше за 18, і чиєю жвавістю, розумом, елегантністю та образами ми все частіше захоплюємось.

  Однією з найяскравіших, у прямому сенсі цього слова, постатей є Айріс Апфель. Сьогодні ми дізнаємось більше про 98-річну прихильницю моди.


  Слава та популярність прийшли до жінки доволі пізно, у 83 роки, коли Інститут костюму вирішив присвятити їй, а саме її колекції, окрему виставку під назвою «Rara Avis: The Irreverent Iris Apfel».

  Очевидно, виникає питання, чим вона займалась до цієї значної події.

  Айріс Апфель: історія 98-річної модниці-Фото 2


  Who is who

  Народилась майбутня ікона стилю 29 серпня 1921 року в Нью-Йорку. Тато — постачальник скла та дзеркал, мама — власниця бутіку. Ось де зародилась любов до окулярів та моди, яка проходить через усе подальше життя Айріс.

  Вона відвідувала художню школу та вивчала історію мистецтв у Нью-Йоркському університеті.

  Кар’єру розпочинала з роботи у журналі «Women’s Wear Daily», співпрацювала з дизайнером інтер’єрів Елеонорою Джонсон. Крім цього спробувала себе у ролі особистого помічника ілюстратора Роберта Гудмана.  А потім зустріч, яка змінила як особисте, так і професійне життя.

  Читайте також: ЯРКИЕ ЦИТАТЫ АЙРИС АПФЕЛЬ О МОДЕ И СТИЛЕ


  Wind of changes

  У 1948 році Айріс вийшла заміж за Карла Апфеля. І разом вони відкрили власну текстильну компанію «Old World Weavers». Відтепер не найманець, а підприємець – дочка своїх батьків.

  Айріс Апфель: історія 98-річної модниці-Фото 3

  What and who

  Які послуги надавало подружжя Апфелів і хто були їхні клієнти?


  Вони займались реставруванням старовинних тканин для музеїв, а подекуди великих приватних замовників. Пошуки натхнення та унікальних тканин приводили пару в різні куточки світу: від Північної Африки до Європи та Близького Сходу. Саме у таких подорожах й формувалась скарбниця Айріс.

  У період з 1950 по 1992 роки компанія брала участь у реставраційних роботах Білого дому, котрі відбувались під час правління дев’яти президентів: від Трумена до Рейгана та Клінтона.

  І хоча у 1992 році жінка продала своє дітище, вона не змогла покинути його остаточно і залишилась у якості консультанта.

  Айріс Апфель: історія 98-річної модниці-Фото 4

  Stylish icon

  Стиль місіс Апфель вражає усіх. Ми бачимо яскраві поєднання принтів й епох. Та сама жінка запевняє, що не зважає на правила, тренди, заборони та особливо думку інших.

  Я одягаюсь для себе і сподіваюсь, що це сподобається оточуючим. Однак, якщо їм не до вподоби – то вже не мої проблеми.

  Існувало лише дві людини, чию думку Айріс цінувала: її чоловік та бабуся. На питання, чи часто щось не подобалось Карлу, вона відповідає:

  Ні, дуже рідко. Та я б не носила те, що йому не до вподоби. На щастя, наші смаки співпадали. Він також любив одяг і вмів добре його носити. Карл не боявся відрізнятись. Ми не були бунтарями, ми просто індивідуальні.

  До речі, в одному з інтерв’ю Айріс поділилась думкою щодо стилю перших леді, з якими їй довелось співпрацювати. Загалом жінка дуже люб’язно відгукується про кожну: «Джекі Кеннеді була добре одягнена, а місіс Буш завжди виглядає доречно». Та є важливе АЛЕ: «Усі вони мають стилістів і це доволі сумно. Думаю, що люди повинні висловлювати себе самі. До того ж, це було б цікавіше і для них самих, і для усіх».

  Читайте також: ИКОНА СТИЛЯ: КТО ТАКАЯ ГРИС ГАНЕМ?

  Айріс Апфель: історія 98-річної модниці-Фото 5

  Never late

  Популярність прийшла до жінки після 80-ти років, однак це не завадило її приголомшливій діяльності.

  Почнемо з того, що у 2012 році Апфель стала запрошеним професором кафедри текстилю та одягу в Техаському університеті в Остіні. Щороку студенти мають можливість взяти участь у програмі UT. У рамках програми Айріс разом з працівниками кафедри відкриває двері в індустрію моди, знайомить з успішними історіями та життям по той бік. Студенти завжди повертаються натхненими:

  Це безперечно найкращий досвід у моєму житті. Кожна подія допомогла мені з’ясувати, що я хочу і чого не хочу робити у своїй кар’єрі. Адже багато наших спікерів казали, що ми повинні знати, за що стоїмо, і робити те, що любимо!

  Не тільки вона, а й для неї. У 2014 році відбувалась прем’єра документально фільму Альберта Мейслеса «Iris».

  2016 рік був багатий на нагороди: у червні Апфель отримала спеціальну нагороду «Жінки разом», а вже у листопаді — була нагороджена премією «Піонерський день жіночого підприємництва» за роботу в галузі моди в Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку.

  2018 рік приніс публікацію книги «Iris Apfel: Accidental Icon», й створення нової ляльки Барбі в образі нашої героїні.

  Та й це ще не все! Після багатьох рекламних компаній та зйомок, у яких брала участь Айріс, жінка все-таки вирішила у свої 97 років підписати модельний контракт з агентством IMG.

  Так, очевидно, що розум, мода та слава зовсім не залежать від віку.

  Фото: @iris.apfel

  Автор: Ліза Єрмоленко

  Статьи по теме