UA
RU

Акція на підтримку України на червоній доріжці Канн від команди фільму «Бачення метелика»

Редагувати переклад
Український режисер Максим Наконечний та творча група фільму «Бачення метелика» презентували свою роботу на Каннському кінофестивалі. Та провели акцію, щоб привернути увагу до теми війни в Україні. .
Бачення метелика 3

Фото: facebook.com/anastasiya.klysakova

Творча команда фільму вийшла на червону доріжку під звуки сирен. Учасники акції закрили свої обличчя постерами із зображенням символу перекресленого ока, що у соціальних мережах попереджає про «потенційно неприйнятний контент». Одночасно із цим візуальним знаком команда фільму «Бачення метелика» тримала постер із підписом «Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте, що говорити про цей геноцид – це потенційно неприйнятний контент?».

«Минуло вже 3 місяці після повномасштабного вторгнення росії в Україну, і найкраще, що може продовжувати робити міжнародна кіноіндустрія — це надавати голос українським митцям. А наша справа, відповідно, — продовжувати боротися за те, щоб Україна була на порядку денному«, — прокоментував акцію режисер фільму «Бачення метелика» Максим Наконечний.

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, багато людей бачать в соціальних мережах контент, пов’язаний з війною, який є автоматично скритий позначкою — «потенційно неприйнятний контент». Ми з командою фільму подумали, що це дуже точна метафора, щоб показати, як комунікує Україна та світ вже багато років. Війна, яка зараз є в Україні, дуже часто навіть не називається війною. Більше ніж 8 років війну в Україні світ називав конфліктом. Багато сторіч російські окупанти називалися нашим братським народом, хоча вони насправді знищували українську націю. Навіть після 24 лютого багато європейців продовжили називати вже повномасштабну війну росії в Україні — конфліктом. Тільки жахливі злочини росіян відкрили багатьом людям очі на правду, але люди не хочуть чути про те, що українців вбивають. Правда болісна, але вона має бути сказана повністю, навіть не на половину», — додала Дар’я Бассель, продюсерка фільму «Бачення метелика».

На фотокол на терасі Палацу Фестивалів команда вийшла у футболках зі світлиною фотографа Євгена Малолєтки. А режисер картини закликав міжнародну спільноту до  звільнення з полону волонтерки та парамедикині Юлії Паєвської (відома під позивним Тайра).

Бачення метелика 2

Фото: facebook.com/yelizavetasmit

Бачення метелика

«Так пишаюся командою Butterfly vision на Каннському фестивалі!!! Просто подивіться на ці фотографії! «…у середу вдень над Круазетт пролунала скорботна сирена повітряного нальоту, яка слугує похмурим нагадуванням про те, що війна в Україні вступила у четвертий жорстокий місяць…», – розповідає Variety! Сьогодні команда Butterfly vision використала прайм-тайм своєї світової прем’єри фільму на Каннському фестивалі, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської війни в Україні! А також команда закликає підтримати звільнення полонених волонтера та фельдшера Тайри (Юлія Паєвська)!«, — написала на своїй сторінці project-директор Анастасія Клисакова.

Український фільм представлено в конкурсній програмі «Особливий погляд» (Un Certain Regard). Також  «Бачення метелика» змагається за «Золоту камеру», премію за найкращий дебютний повнометражний фільм Каннського кінофестивалю.

Статьи по теме