В яких випадках застосовують антибіотики? Як захиститись від наслідків використання антибіотика?

Антибактеріальні засоби, або антибіотики — лікарські засоби, які мають обмежені властивості щодо лікування тільки бактеріальних інфекцій. В жодному випадку не використовуються для лікування вірусних чи іншого походження захворювань. Зловживання антибіотиками серед пересічних громадян призвело до обмеження їх відпуску в аптеках та зменшенню виписки лікарями. 

Антибіотики: коли без них не обійтися? Кому, коли і як приймати

Джерело: freepik

Частими ускладненнями антибіотико терапії — зниження чисельності мікрофлори кишківника, що може призвести до захворювання шлунково-кишкового тракту у подальшому. Зазвичай, першими симптомами захворювання буває біль в області живота, нудота або антибіотико-асоційований пронос.

 

У яких випадках призначають антибіотики?

Протимікробні препарати показані тільки в крайніх випадках гострого перебігу хвороби: у разі пневмонії, ангіни, гострого пієлонефриту, гнійного отиту. А при риніті, бронхіті, ларингіті і багатьох інших хворобах приймати антибіотики не варто.

Антибіотики використовують тільки для лікування бактеріальної інфекції, або у випадках бактеріальних ускладнень вірусного захворювання (при ГРЗ і т.д.).

У будь-якому випадку рішення щодо використання антибіотика приймає лікар. А ось наслідки антибактеріальної терапії на кишківник і травлення не є гострою необхідністю лікаря. Тут необхідно приймати рішення самостійно, щодо вживання пробіотика для попередження розладів травлення.

! Приймати антибіотики можна тільки за призначенням лікаря, який обирає конкретний препарат, дозування, тривалість курсу лікування.

 

Як діють антибіотики?

Основна мета антибіотика полягає в тому, щоб проникнути всередину організму, приєднатись до бактерії й зруйнувати її, або не дати їй розмножитися. Для досягнення цієї мети антибіотики вибирають свою мішень, зазвичай це білок, фермент або частина ДНК бактерії. Діючи на неї, антибіотик порушує процеси, які відбуваються у мікроорганізмі. Таким чином, чисельність бактеріальної флори знижується, а кишківник спустошується від різноманіття популяцій бактерій. Характер травлення сповільнюється і стає однотипним, тобто відбувається низький рівень синтезу ферментів бактерій, вітамінів т.і.

Кожен антибіотик  має свою мішень та різні механізм дії, ось тому для різних видів бактерій використовують різні групи препаратів. Антибіотики розділяють на групи за походженням та спектром дії. Найчастіше застосовують напівсинтетичні пеніциліни для лікування запального захворювання легень (пневмонія) збудником якого є пневмокок т.і. Препаратом другої лінії — антибіотик широкого спектра антимікробної дії цефалоспорин та його похідні. Але незалежно від спектра дії чи тривалості застосування всі антибіотики негативно впливають на мікрофлору у кишківнику в т.ч. на лакто- і біфідобактерії.

Як працюють антибіотики?

Джерело: freepik

Як приймати антибіотики правильно?

Антибіотики мають руйнівну силу. Їх безконтрольне застосування зі швидкістю геометричної прогресії повертає нас в еру до них, коли людина була безпорадною перед розмаїттям інфекцій. Якщо ваш лікар вбачає призначення антибіотика виправданим, то найважливішим залишається вжити заходів, щоб прийом приніс користь, а не розлади в інших органах.

Рекомендації фахівців, що можуть зарадити ускладненням після антибіотиків:

  • Придбання лікарського засобу вимагає уважності, оскільки один і той самий антибіотик може бути доступний у різних концентраціях. Тому важливо обирати препарат лише в тих дозах, які були призначені лікарем.
  • Перед застосуванням обов’язково прочитайте інструкцію: за наявності захворювань, зазначених у списку протипоказань, слід звернутись до лікаря за консультацією.
  • Виключіть вживання алкоголю, прийом препаратів, що абсорбують і розріджують кров.
  • Більшість ліків потрібно запивати тільки простою водою, якщо в інструкції не вказано інше. Сік, чай, кава, мінеральна вода можуть знизити ефективність антибіотика. А їхнє поєднання створить середовище, що подразнює слизову оболонку травного тракту.
  • Навіть при швидкому поліпшенні стану важливо пройти весь курс лікування. Якщо бактерії не будуть повністю пригнічені антибіотиками, вони можуть набути стійкості до них. І надалі це може призвести до меншої ефективності лікування.
Як приймати антибіотики правильно?

Джерело: freepik

Решта нюансів, пов’язаних з прийомом антибіотика залежать тільки від рекомендацій вашого лікаря: визначить час щодо прийому їжі, кратність прийому та тривалість курсу.

! Зверніть увагу, що існує зв’язок імунної системи зі способом життя. Ліки можуть лише частково вплинути на симптоми та наслідки. Незалежно від віку нашому організму потрібні: збалансоване, регулярне харчування, рух, дотримання режиму дня, позитивні емоції та достатній сон.

 

Чи потрібно приймати пробіотики?

Антибіотики окрім основного призначення — знешкодження збудника інфекції — також впливають на флору кишківника. У таких випадках часто призначають продукти з високим вмістом пробіотиків або дієтичні добавки чи препарати, що містять пробіотики, щоб нормалізувати функції ШКТ.

До таких препаратів відносимо Ентерол ІМУНО – це унікальний пробіотик, який містить дріжджі Сахароміцети буларді CNCM I-745. Від моменту їхнього відкриття й до сьогодення промайнуло понад 100 років, протягом яких ними ефективно лікують гострі діареї та відновлюють мікрофлору кишківника.

Додаткові переваги Ентерол ІМУНО:

  • відновлює мікрофлору кишківника та зменшує наслідки після застосування антибіотика;
  • містить вітамін С для протизапальної активності в кишківнику;
  • містить вітамін D для активації імунних процесів;
  • містить Zn, що сприяє захисній функції клітин кишківника.Ентерол ІМУНО

! Примітка: Ентерол ІМУНО – спеціальний пробіотик для сумісного застосування з антибіотиком, не є лікарським засобом, тому застосовується з профілактичною метою для запобігання негативному впливу антибіотика та відновлення мікрофлори кишківника.

Результати тестування: відгуки експертів

В яких випадках застосовують антибіотики? Як захиститись від наслідків використання антибіотика?-Фото 5

♥♥♥

В яких випадках застосовують антибіотики? Як захиститись від наслідків використання антибіотика?-Фото 6

♥♥♥

В яких випадках застосовують антибіотики? Як захиститись від наслідків використання антибіотика?-Фото 7

Читати всі відгуки⇒


Чим небезпечне самолікування антибіотиками?

  • Антибіотики нерідко викликають алергічні реакції аж до набряку Квінке.
  • Засіб, який ви приймаєте без відома лікаря, в комбінації з ліками, виписаними лікарем, може дати непередбачуваний результат.
  • Антибактеріальні препарати вбивають і корисну мікрофлору організму, що може призвести до розладів травлення та гінекологічних запалень.
  • Додатковий непотрібний препарат підвищує навантаження на організм і затягує одужання.


Що відбувається, якщо ми зловживаємо прийманням антибіотиків?

Усередині нас живе безліч мікроорганізмів. Поки вони існують у балансі — ми залишаємося здоровими. Але коли ми приймаємо антибіотик необґрунтовано, тобто коли немає бактеріальної інфекції, цей баланс порушується. Адже антибіотик не обирає — вбиває він хвороботворну бактерію чи цілком собі мирну і нешкідливу. У результаті з кожним таким курсом лікування гине частина чутливих до цього антибіотика бактерій, але залишаються стійкі, зокрема й патогенні. І з часом ризик, що наступного разу інфекційне захворювання буде викликане такою ось стійкою бактерією, стає дедалі більшим.

Чим небезпечне самолікування антибіотиками?

Джерело: freepik


Коротко про головне

  • Антибіотики — протимікробні засоби, які допомагають у боротьбі з бактеріальними інфекціями.
  • Антибактеріальні препарати неефективні за будь-якої вірусної інфекції, включаючи ГРВІ.
  • Протимікробні ліки підключають до терапії ГРВІ, якщо поряд із вірусною присутня бактеріальна інфекція. Вона може приєднатися пізніше.
  • Приймання пробіотиків під час та після лікування антибіотиками дозволяє швидше відновити мікробіом та зміцнити вразливий в цей період імунітет.
  • Антибіотики призначає виключно лікар. Самолікування призводить до небажаних побічних ефектів і підвищує стійкість мікробів до ліків.
Статьи по теме