UA
  RU

  Білоруський фонд Bysol відкрив збір коштів для підтримки українок, що пережили згвалтування

  Добре, що навіть в Білорусі є люди, які підтримують Україні. 


  На тлі всього того, що відбувається на території України, сексуальне насилля стало однією з топових тем.

  Білоруський фонд Bysol відкрив збір коштів для підтримки українок, що пережили згвалтування-Фото 1


  Українки тікають від своєї реальності, забираючи з собою не тільки валізу з мінімумом речей, а й травму на все життя. Більшість жінок зазнали сексуального насилля під час війни, тому їм конче потрібна допомога з медикаментами. Білоруська некомерційна організація Bysol розпочала благодійний збір коштів для закупки медикаментів українкам, які стали жертвами згвалтування під час війни. 

  Фонд планує поповнити запаси спеціалізованих медикаментів, контрацептивів та наборів Rape Kit, які дозволяють збирати всі докази сексуального насилля. 

  Щоб надати жінкам допомогу з дорогими медикаментами (контрацептивами, ліками по рецепту, Rape kit) та подальшою передачею їх в Україну, щоб жінки не залишалися наодинці зі своєю бідою, ми відкриваємо збір коштів для жінок, які зіштовхнулись з насиллям,


  – говориться на сайті фонду.

  Читайте також: Як підтримати тих, хто пережив зґвалтування? (частина 1)

  Також варто зазначити, що білоруська феміністична організація Girls Power поділилася розповідями волонтерок з Польщі, які працюють з жінками-біженками. Вони засвідчили, що кількість згвалтованих надзвичайно зменшена, адже тільки одна волонтерка мала змогу поспілкуватися з 13 жінками, що стали жертвами сексуального насилля під час війни.  Не забуваємо також про те, що в Польщі заборонені аборти, а дівчатам та жінкам, що пережили згвалтування та які опинилися на території Польщі дуже потрібне лікарське втручання. Тому спеціальні медикаменти можуть хоч трохи срости життя українських жінок, яких згвалтували.

  Статьи по теме