UA
RU

Час змін. Від митника до дізайнера та стиліста зйомок.

Редагувати переклад
Героїні рубрики Marie Claire «Час змін» розповідають про власний досвід зміни професії, труднощі та відкриття, з якими вони зіткнулися в процесі пошуку та адаптації на новому місці роботи.

Час змін. Від митника до дізайнера та стиліста зйомок.-Фото 1

 До фешн історії Даша Найдюк працювала у Державній митній службі України. «Перші думки про зміну діяльності стали з’являтися ще у першому декреті. У той період мені ніби-то випадково (посміхається), у подарунок з Германії привезли машинку для шиття. Пробувала шити, але процес мене не дуже надихав. Я почала згадувати як кайфувала саме від вигадування і малювання одягу. Пам’ятаю ескізи цілих колекцій на уроках потайки від вчительки. Але із закінченням школи настав час залишити малюнки дитячих мрій і подорослішати. Треба було йти набувати серйозну професію. Проте, дизайн завжди залишався головною мрією.», — ділиться Даша.

Як ви наважилися змінити професію?

Дуже хотілося змін.  Щоб зрозуміти власне саму себе, що «моє», а що «не моє», я пішла до  психолога, почала читати відповідні книжки. В той період вкрай важливою була підтримка оточення і, насамперед, найближчої людини — чоловіка. І я наважилася  дослухатись поклику власного серця. Мої мрії поступово почали здійснюватися.

Так, я опинилася в Академії стилю і дизайну Андре Тана. Цьому навчанню я віддала багато часу, який згодом виправдався. Була участь у конкурсі на дизайн форми для працівників рідної митної служби, де стала переможцем. Розуміючи найдрібніші нюанси професійного одягу митників, мені вдалося створити кращі, за оцінками журі, нові фасони. Пізніше розробляла нові моделі форми для курсантів Університету фіскальної служби і Кінологічного центру, турецької авіалінії.  Далі був шоурум власного дизайнерського жіночого верхнього одягу і ексклюзивної білизни. Я була щаслива нарешті займатися справою, про яку мріяла багато років! Потім сталася пандемія.

Перший локдаун, коли закрився мій шоурум, став поштовхом йти далі. Я вже розуміла, що хочу чогось більшого, технологічного. Коли увесь реальний  світ закрився по домівках, єдиний простір, де ми могли вільно вийти назовні став  діджитал світ. І свій шлях у фешн я продовжила саме тут, у якості візуалізатора бренду.

Щоб створювати цифрове тіло брендів я пройшла спеціальне навчання, яке у знак підтримки  подарував мені чоловік. Тут розвинула в собі ще одну навичку, яка завжди подобалась — фотографування.  Трохи пізніше вивчила стиль у італійській школі дизайну і поєднала візуалізатора бренду зі стилістом зйомок. Стала, як я ще себе називаю, діджитал стилістом (посміхається). Я впевнена, що це одна з професій майбутнього. Тільки за останній рік, я   реалізувала кілька яскравих проектів для відомих: Karl Lagerfeld, різних глянцевих журналів та сайтів, селебріті та учасників  телевізійних проєктів “Холостячка”, “Танці з зірками”,стилізувала підводну зйомку для українського бренду PANOVE, працюю стилістом на Fashion TV.

Час змін. Від митника до дізайнера та стиліста зйомок.-Фото 2

Як намагалися убезпечити себе у випадку, “якщо щось піде не так”?

На це питання в мене немає wow відповіді, скоріш за все, це буде моя філософська позиція. Якщо я вже вирішила, то йду до кінця, з вірою шукаю варіанти реалізації власних цілей і всесвіт допомагає мені! Бо впевнена, що відчуття перед чимось новим це зовсім не страх. Люди часто плутають зі страхом  почуття кайфу і адреналіну, які очікують від реалізації нової ідеї, бо то дуже гостре почуття. І коли ти починаєш це розуміти, то випадки  “якщо щось піде не так” відпадають самі собою. Я пройшла через це. Допомогла мені книжка “Йди туди, де страшно. Саме там ти отримаєш силу” Джима Лоулесса. І сьогодні я абсолютно відкрита перед новим і все дається набагато легше.

Чи виправдалися ваші переживання та надії?

Так! Все, що я собі колись загадувала і про що мріяла здійснилося і, навіть, більше! Я знайшла себе і  щиро вірю, що це подарунок мені від всесвіту за мою сміливість йти уперед. Я готова до нових знань, росту і подальшій самореалізації. В мене це про довіру собі і  навколишньому світу. Бо, насправді, всі відповіді всередині нас. На мою думку, багато людей власноруч закривають собі очі від самих себе і своїх можливостей. Я дізналась про своє призначення — нести красу в цей світ і мужня віра у свою місію робить дива! Складається враження, що все і всі навколо тільки і створені для того, щоб ти йшов своїм шляхом і розкривався на всі 100%.

время перемен

Яка ваша головна порада тим, хто на дану мить наважується на рішучий крок — круто змінити професію?

Моя головна порада — бути сміливим. Не боятися нового, не плутати зі страхом почуття адреналіну перед омріяним успіхом. Саме ця плутанина у власних почуттях зупиняє багато людей починати щось нове, своє. Бо все сприймається як нав’язане. Насправді, це всередині нас саботують старі установки. Пропрацюйте свої бар’єри і ви побачите, що вас оточує абсолютно все, навіть більше, щоб ваші мрії нарешті здійснилися!

Фото надала Даша Найдюк

Статьи по теме