Categories: Общество

Чоловік говорить: режисер Наріман Алієв

Український режисер кримськотатарського походження Наріман Алієв. Прем'єра його дебютного фільму «Додому» відбулася на Каннському кінофестивалі, також картина потрапила до лонглистів «Оскара» і «Золотого глобусу». Цього літа Наріман запустив власний подкаст «MINCULTPRYVIT» та почав працювати над сценарієм другого повного метру. Режисер радо погодився відповісти на наші запитання.

Александра Йорк для «Телекритики»

— Що для вас означає поняття «нова маскулінність»? Яким має бути «справжній чоловік»?
— Я взагалі не сприймаю для себе подібні дефініції. Тобто маскулінність нова або стара, чоловік справжній або несправжній, і чому чоловік, а не жінка? Мені не подобаються ці ярлики. Хоча, ми, в принципі, завжди намагаємося якось ярликувати все, що з нами відбувається та хто ми є.

Для мене, якщо ти робиш більше блага ніж зла, якщо приносиш більше користі ніж незгод, то це вже добре. Я намагаюся цим керуватися. Тримати цей баланс.

— Які життєві уроки задали вам батьки?
— Батьки – це люди, які тебе створили і впливають на тебе протягом твого життя. Те, чим я займаюсь, як поводжу себе, як думаю та говорю – все це і є ретрансляція того, що в мене закладали батьки. Вони мене навчили простим істинам. Головне, що в людини є в житті – це родина. Бути невдоволеним від того, чого в тебе немає – легше. Прийняти те, що в тебе є й насолоджуватися цим, дякувати за це – складніше. Між тим, потрібно цінувати те, що в тебе є.

— У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» та «після»?
— Про кожен життєвий момент можна сказати, що він стався «до» та «після» (посміхається). Я, за своєю натурою, фаталіст. Тож для мене немає «до» та «після». Я намагаюся фокусуватися на тому, де я зараз. Бо якщо ти поділяєш життя на такі моменти, то, напевно, найголовніше в твоєму житті вже було, а я сподіваюся, що в мене все попереду. Мій життєвий девіз: у самурая немає цілі, є тільки шлях. Я стараюся йти цим шляхом, не зраджуючи себе та людей, які знаходяться поруч. Не скажу, що дуже виходить.

Читайте також: ВИЙШОВ ОФІЦІЙНИЙ ТРЕЙЛЕР ДРАМИ «АТЛАНТИДА» ВАЛЕНТИНА ВАСЯНОВИЧА

— Як вам здається, ви вже знайшли себе?
— Ми все життя шукаємо себе та чого нам не вистачає, щоб бути собою. (Собою – на свою думку, що дуже суб’єктивно.) В цих пошуках змінюємо світогляд, коло інтересів та спілкування. Й чомусь рідко замислюємося, що єдине, чого нам по-справжньому не вистачає, щоб бути собою – це щирість. Бути щирим важко. Навіть коли тобі здається, що ти щирий – це не означає, що так воно і є. Тому, давайте будемо щирими: знайти себе – хто знає, що це значить (посміхається).

— Якими критеріями ви виміряєте успіх?
— Успіх – досить ефемерна річ. З огляду на сучасний темп життя та інформаційний простір, він потрібний, щоби бути щасливим. Бо успішних люблять, цінують, до них дослухаються. Проте це нісенітниця. Для мене успіх – це бути в гармонії із собою та людьми, які тебе оточують. Людина може бути мільярдером та мати перших красунь за коханок, й не відчувати від цього задоволення, не бути в ладах із собою. І навпаки, людина може працювати вісім годин на добу п’ять днів на тиждень й бути цілком задоволеною життям. Бо ходить на улюблену роботу, з якої повертається в улюблену родину. Для мене успішна людина та, якій подобається те, що з нею відбувається.

   

Читайте також: ІРМА ВІТОВСЬКА: «ПЕРЕКОНАНА, ЩО ПІСЛЯ ФІЛЬМУ “ДУМКИ МОЇ ТИХІ” КОЖНА МОЛОДА ЛЮДИНА ПОДЗВОНИТЬ МАМІ»

— Як виглядає ваш стандартний день?
— Я досить лінива людина. Час від часу живу прокрастинацією – багато думаю, багато байдикую – нічого особливого (посміхається). Декілька останніх років маю проблеми зі сном. Прокидаюсь о 7-8 годині, хоча, можу спати до 10-11-ої. Снідаю і роблю те, що забажаю. В мене немає стандартного розкладу на день. Я можу місяць не робити нічого, а потім за один день зробити все, що відкладав чи планував. Намагаюся по життю робити тільки те, що я хочу.

— Які якості в партнері для вас важливі?
— Довіра – це основне, що я хотів би бачити в партнері. Мені здається, без цієї якості неможливо нічого серйозного побудувати. Бо партнер – це людина, на яку ти розраховуєш і яка розраховує на тебе, з якою ви йдете по життю.

— Яка людина ніколи не буде із вами поруч?
— Та, якій я не можу дати те, що вона хоче. Нажаль.

— Від чого ви б не відмовились ні за що в світі?
— Людина така істота, яка може звикнути до будь-чого. Думаю, що потенційно міг би відмовитися від будь-чого. Напевно.

Татаренко Ирина

Recent Posts

Сладость или гадость: Драматичные образы из осенних коллекций к Хэллоуину

Лучшие наряды из коллекций сезона осень-зима 2020 В предверии Дня всех святых многие задумываются над праздничным образом, желая удивить друзей.…

1 минута ago

Секретная миссия: Скарлетт Йоханссон и Колин Джост поженились

Актриса и комик обручились в мае 2019 года, а теперь, наконец, сыграли свадьбу.  Скарлетт Йоханссон и Колин Джост официально сказали друг друга…

8 минут ago

Дебютный выход: Супермодель Карли Клосс впервые станет мамой

Новость о пополнении в семействе Клосс-Кушнер пришлась на двухлетний юбилей супружества пары.  В мире моделлинга до и после Карли Клосс не было модели с такими…

53 минуты ago

Секрет ее магии: 10 кинематографичных «выходов» красной помады

Анализируем самый любимый beauty-нюанс Голливуда.  Что объединяет культовых актрис разных стран, эпох и возрастов? Взаимная любовь с красной помадой! Рената Литвинова…

2 часа ago

Співачка NITA — музична прем’єра. Чуттєва музика і вишуканий стиль.

Молода співачка NITA випускає особливу пісню із назвою VIDCHUVAYU про сміливість бути собою, та приміряє головні образи сезону АW20 з…

3 часа ago

Эмма Коррин, Ким Бейсингер и Хлоя Севиньи снялись для «иконической» кампании Miu Miu

Miu Miu представляет рекламную кампанию Miu Miu Icons. Кто является иконой? Как становятся ею? Иконой может быть актриса, модель, музыкантка…

18 часов ago