UA
RU

День Героїв Небесної Сотні: опубліковано програму заходів

Редагувати переклад

20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Музей Майдану спільно з партнерами підготував програму заходів до цього Дня. 

День Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2024 програма заходів

Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Десять років тому — 20 лютого 2014 року — у Києві під час Революції Гідності загинула найбільша кількість людей – 48. Їх назвали Героями Небесної Сотні разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України.

Музей Майдану спільно з партнерами підготував програму заходів до Дня Героїв Небесної Сотні:

  • 18 лютого відбудеться захід з вшанування загиблих у Маріїнському парку. У Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі пройде панахида в пам’ять Героїв Небесної Сотні та борців за незалежність України. У середмісті Києва пройде хода пам’яті, покладання квітів та запалення лампадок. Також у Музеї Майдану відбудеться День Пам’яті Тараса Матвіїва.
  • 19 лютого на Контрактовій площі відкриється вулична виставка бельгійського фотографа Джима Сюмкая «Київ 2014. Повернення». У Музеї Майдану пройде показ та обговорення фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж».
  • 20 лютого відбудеться церемонія ушанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності. Вона пройде в Екуменічному храмі Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників. На алеї Героїв Небесної Сотні відбудеться тиха акція на згадку про загиблих під час Революції Гідності «Ангели пам’яті». На майдані Незалежності відкриється вулична фотовиставка «Майдан Січ. Так почалася війна». У Музеї історії міста Києва пройде день відкритих дверей. Там можна побачити виставку «Земні шляхи Небесної Сотні». Також у День Героїв Небесної Сотні пройде «Медіамарафон: 10 років російської агресії. Український шлях до справедливості. Майдан. Крим. Схід. Повномасштабне вторгнення».
  • 22 лютого у Музеї Майдану пройде тематичний вечір «Пливе кача: пісня, що стала реквіємом». Також на цей день заплановано трансляцію концерту пам’яті та сили «10 років незламності» по вшануванню Героїв Небесної Сотні та усього Небесного Воїнства України.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Музей Майдану

Читайте також: МУЗЕЄФІКАЦІЯ ПАМ’ЯТОК МАЙДАНУ: ЗА ДОПОМОГОЮ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ «ОЖИВИЛИ» ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Статьи по теме