Домагання та сексуальне насильство: що можна зробити в небезпечній ситуації?
У Києві група 20-річних хлопців влаштовуала вечірки, на яких накачувала дівчат алкоголем і наркотиками, а після ґвалтувала їх і знімала це на відео. Кадри насильства поширювали у соціальних мережах і закритих Telegram-каналах.
Про це повідомила журналістка й громадська діячка Ярослава Кравченко у своєму Facebook. За її словами, заяв від потерпілих дівчат немає, тому їхні особи не ідентифіковані.
Слід запам‘ятати просту аксіому: чуже тіло – унікальне та недоторкане. Фізичні кордони – непорушні. Те, що лежить поза цією аксіомою, не є нормою, і про це потрібно говорити.
На жаль, це розуміють не всі, і тому ми знову змушені порушувати тему, якій не місце у сучасному суспільстві. А саме, які прийоми можуть допомогти уникнути спроби сексуального насильства. Психологи радять:
При очевидній спробі зґвалтування дійте нестандартно і несподівано для ґвалтівника. Головне – перебороти шок та не завмерти перед небезпекою. Кричіть не своїм голосом, вдайте, що несповна розуму, скажіть щось максимально несподіване для нападника. Його збентеженість може дати вам час для втечі.
Подивіться прямо в очі. Зоровий контакт може збентежити нападника й дати зрозуміти, що ви запам’ятали, як він виглядає. Це може відлякати ґвалтівника.
Скажіть, що маєте захворювання, яке передається статевим шляхом. Як мінімум, це може дати кілька секунд, щоб вирватися і втекти.
Застосовуйте будь-які доступні методи, аби фізично унеможливити зґвалтування (тобто, аби в нападника зникла ерекція). Нудота, інші фізіологічні потреби, нав’язливий та хворобливий кашель – усе це може відвернути нападника.
Перебуваючи в закладі або в когось вдома, контролюйте, що ви п’єте та їсте. Однак, якщо після випитого ви різко відчули запаморочення або погіршення стану, – негайно візьміть телефон і викликайте швидку. Після цього повідомте іншим присутнім, що зараз за цією адресою приїде карета швидкої допомоги. Це значно ускладнить потенційним нападникам подальші дії. Важливо: ви маєте знати точну адресу людей, до яких збираєтеся в гості.
На жаль, і це потрібно усвідомлювати, на окупованих територіях запобігти зґвалтуванню значно складніше. Адже там не діють жодні українські правоохоронні органи. Тому:
Намагайтеся не потрапляти на очі окупантам.
Забудьте про косметику, дезодорант, часте миття голови, нормальний одяг. І хоча це аж ніяк не гарантія, бо не в одязі проблема, – такі заходи дозволять принаймні зменшити ймовірність насильства.
Якщо зґвалтування вже відбувається, головне ваше завдання в цій ситуації – вижити. Тверезо оцінюйте свої зусилля: якщо ви не можете уникнути зґвалтування та не впевнені у своїх фізичних силах щодо активного спротиву, то найкраще не пручатися та відокремити себе подумки від ситуації.
Текст: https://t.me/psy_support
Читайте також: ЯК ПІДТРИМАТИ ТИХ, ХТО ПЕРЕЖИВ ЗГВАЛТУВАННЯ? (ЧАСТИНА 1)