UA
RU

Ekonomika+ спільно з WoMo провела конференцію для унікальних тінейджерів Zavtra

Редагувати переклад
Бізнес/медіа бюро ekonomika+ спільно з дайджестом сучасної ділової жінки WoMo за підтримки генерального партнера ПриватБанку провело другу в 2020 році конференцію унікальних тінейджерів Zavtra. 

Ekonomika+ спільно з WoMo провела конференцію для унікальних тінейджерів Zavtra-Фото 1

Конференція для підлітків транслювалася 26 грудня у відкритому доступі для всіх охочих на платформі YouTube.

Згідно з дослідженням агенції США з міжнародного розвитку USAID, 2019 року Україна посіла останнє місце в індексі фінансової грамотності серед 30 країн у віковій групі від 18 до 24 років. Як з’ясувалося, молоді українці не вміють планувати доходи і витрати довше ніж на місяць. А як відомо, що нижчий рівень фінансової грамотності, то нижчий дохід. Тому темами конференції Zavtra цього року були фінансова грамотність, управління грошовим потоком, освіта і навички майбутнього. 18 спікерів розповідали, як тінейджерам заробляти гроші ще у школі, про банківські інструменти для покоління Z, які навички допоможуть підлітку стати лідером, як скласти бізнес-план, який допоможе залучити інвестиції для реалізації будь-якого проекту. Публікуємо для вас головні тези спікерів.

Говорячи про накопичення, керівник Управління «ЮніорБанк», директор благодійного фонду ПриватБанку Анна Павлова радить підліткам заощаджувати щонайменше 20% від щомісячного доходу.

«Навчання фінансової грамотності потрібно починати з використання кишенькових грошей. Уміння керувати особистим бюджетом не залежить від розміру суми. Перш за все, тінейджерам потрібно привчити себе до планування, а значить, уважно вести свої доходи та витрати. Найпростіше — заповнювати дві колонки в блокноті, але можна працювати в електронній таблиці або підібрати спеціальний додаток. Дуже важливо підводити підсумки періоду і робити висновки про те, як можна було б оптимізувати витрати, заощадити», — говорить Анна Павлова.

Аліна Носенко, директорка благодійним фондом Klitschko Foundation, говорила про виклики, що стоять перед новим поколінням. Завдання сьогоднішніх підлітків — якомога раніше визначитися з вибором життєвого шляху та оволодіти навичками, які будуть необхідні у майбутньому. З викликами підліткового віку можна успішно впоратися, якщо підібрати собі ментора або рольову модель, вважає Аліна Носенко.

Читай также: Спецпроєкт «Сила в рівності»

Ekonomika+ спільно з WoMo провела конференцію для унікальних тінейджерів Zavtra-Фото 2

«Батьки — дуже важливі люди у житті дітей, але іноді потрібен хтось «третій», хто допоможе поглянути на себе з боку і дасть об’єктивні поради. Деяким дорослим легко вимагати результатів від когось, а самі при цьому не розвиваються. Було б чудово, якби батьки і вчителі самі відповідали моделі поведінки, яку пропагують дітям», — говорить Аліна Носенко.

Віталій Лісовий, керівник бізнес-інкубатора Малої академії наук Ukrainian Future, розповів про програми, які реалізуються у школах, адже формувати підприємницькі навички ніколи не рано.

«Фінська система освіти визнана однією з найкращих у світі, тому що готує дітей до реального життя, в якому фінансова грамотність та підприємницькі навички фундаментальні. У фінських школах уроки фінансової грамотності починають проводити від середніх класів. Це цінний досвід, який ми могли б застосовувати і в Україні», — говорить Віталій Лісовий.

Ведучими заходу стали тінейджери, які самі досягли значних успіхів: Софія Іванько — композиторка, авторка і виконавиця, яка представляла Україну на дитячому Євробаченні 2019 року, та Олександр Балабанов — актор, головний герой зимового 3D-шоу «Winterra. Легенда Казкова краю» на ВДНГ, який здобув гран-прі на Слов’янському базарі і посів 7-ме місце на дитячому Євробаченні 2020 року.

Бізнес/медіа бюро еkonomika+ та дайджест сучасної жінки WoMo дякує партнерам заходу: генеральному партнеру ПриватБанк, фундації Дарини Жолдак, маркетинговій агенції «Федорів», робочому простору та творчій майстерні Koopertaiv, Малій академії наук України, MBA Kids, Академії ШАГ.

Медіапартнери: CosmoLady, “Ліга Закон”, “Апостроф”.

Бізнес/медіа бюро еkonomika+ проводить конференцію Zavtra від 2017 року.

Статьи по теме