UA
  RU

  Емоційне оніміння: що це і як з ним справитись

  Той момент, коли війна вже не викликає ніяких емоцій.


  За ці 47 днів нескінченних бойових дій, українці, певно, пережили всі психо-емоціні стадіїї, які тільки можна уявити, тепер прийшла черга емоційного оніміння.

  Емоційне оніміння: що це і як з ним справитись-Фото 1


  Чи відчували ви останнім часом, що на вибухи ви вже майже не реагуєте або перестали їх боятися, вам не страшно повертатися додому, навіть якщо там може бути надзвичайно небезпечно і керівництво міста не давало офіціного дозволу цього робити, коли новини про війну вже не викликають ніяких емоцій. Тотальна пустота. Так, такий стан психологи називають емоціним онімінням і відразу стає зрозумілим, чому саме така назва.

  Психологиня Галина Волошина пояснює, що це за психологічни стан та як його можна уникнути.

  Емоційне оніміння — це певний процес (психічний та емоційний) відключення почуттів у відповідь на травмуючу подію. ЕО може бути побічним ефектом ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), тривоги або одним із симптомів депресії. 


  Читайте також: ​​Як планувати життя в умовах невизначеності?

  У деяких випадках такий стан може свідчити про те, що людина не готова боротися з негативними емоціями, тому відштовхує їх, щоб уникнути необхідності їх пропрацьовувати. Люди, які відчули емоційне оніміння, описують це як «внутрішню пустоту», «повну відсутність емоцій» тощо. 

  Що робити, якщо є відчуваєте емоціне оніміння?

  Коли відчуваєте, що оніміння може бути у вас, спробуйте протидіяти цьому:   • рухайтесь (наразі чулова погода, тому потіште себе прогулянкою на свіжому повітрі, помилуйтесь весною);
  • робіть фізичні вправи (тут є можливість займатися з тренерами); 
  • робіть речі, які полюбляєте (це не тільки відволіче, а й поверне до звичного життя); 
  • нормалізуйте свій сон (не менше ніж 8 годин здорового сну);
  • спілкуйтесь з рідними та друзями; 
  • додайте до раціону рослинну їжу. 

  Якщо ви не можете впоратися самостійно, то краще звернутися по допомогу до спеціаліста.

  Фото:unsplash.com


  Статьи по теме