UA
RU

«Голодомор. Історії роду»: онлайн-проєкт до 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти запустило проєкт «Голодомор. Історії роду» до 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років. 

«Голодомор. Історії роду»: онлайн-проєкт до 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років-Фото 1

Онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду» покликаний вшанувати пам’ять жертв трагедії. А також спонукати українців досліджувати історію власного роду. Він має показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.

«З опублікованих на цю тему книг, статей, списків тощо, ми знаємо страшні розповіді від людей, які пережили Голодомор 1932-1933 років. Але чи кожен з нас знає історію, яка відбулась у його власній родині? Чи запитували ви своїх дідусів, бабусь, прадідів та прабабусь про те, що діялося з ними в голодні роки? Так, багато хто з них боявся говорити про ці страшні події роками і відганяв від себе ці спогади, але сьогодні їхні історії важливі як ніколи, бо є свідченнями того горя, що творилось на нашій землі. Горя, про яке не варто забувати ніколи», — анонсували проєкт у Держмистецтв.

«Голодомор. Історії роду»: онлайн-проєкт до 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років-Фото 2

Долучитися до проєкту може кожен. Для цього треба опублікувати у соцмережах дописи з родинними історіями про Голодомор. У дописі — позначити Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти. А також додати хештег #Голодомор_Історії_роду.

Держмистецтв також публікуватиме на своїх сторінках у соцмережах історії-оповіді, записані зі слів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років. Проєкт триватиме протягом місяця до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цьогоріч припадає на 25 листопада.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Hakan Erenler / Pexels, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти

Читайте також: ПАРЄ ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Статьи по теме