UA
RU

Херсонський художній музей ідентифікував 80-тий твір мистецтва, вкрадений росією

Херсонський художній музей ідентифікував 80-тий твір мистецтва, вкрадений росіянами. Фрагмент картини потрапив в об’єктив під час зйомок окупантами пропагандистських сюжетів. 

Херсонський художній музей ідентифікував 80-тий твір мистецтва, вкрадений росією-Фото 1

Херсонський художній музей ідентифікував 80-тий твір мистецтва, вкрадений росіянами. Співробітники музею побачили зниклу картину на відео. Фрагмент твору потрапив в об’єктив під час зйомок окупантами пропагандистських сюжетів. 

«Ідентифікація вкрадених творів мистецтва триває! Фрагмент картини, який потрапив в об’єктив при зйомках двох пропагандистських сюжетів в Центральному музеї Тавриди у серпні та вересні 2023 року, дозволив нам ідентифікувати 80-ту роботу, яка була викрадена окупантами з колекції Херсонського художнього музею разом з більш ніж 10 тисячами інших творів мистецтва і зараз незаконно перебуває у Криму», — повідомив музей у соцмережах.

Вкрадена картина — «Косарі» 1985 року. Її автор — художниця Марія Шнайдер-Сенюк. 

«Волинянка за народженням та херсонка за долею, Марія Шнайдер-Сенюк, мабуть, і не потребує якогось особливого представлення. Знана майстрина гобелену та родоначальниця цілої художньої династії плекає українську народну традицію в усіх проявах своєї творчості! Марія Несторівна оспівує образ рідної землі у гобеленах, живописі та графіці. Усі її роботи присвячені саме Україні, бо Україна — це її життя», — розповіли у музеї. 

Поруч з полотном «Косарі» на стоп-кадрах можно побачити вкрадені картини, які були ідентифіковані раніше. Це твори «Великому Кобзареві» Ігоря Стаханова, «Риби» Леоніда Чичкана, «Портрет ветерана праці Красильникова» Мойсея Вольштейна, «Чуфут-Кале. Бахчисарай» Анатолія Платонова, «Терція» Івана Старенкова, «Півонії, маки, виноград» Ксенії Стеценко. 

«Крок за кроком ми визначаємо все більше і більше робіт, незаконне перебування яких у Центральному музеї Тавриди не викликає сумнівів. І продовжуємо шукати підтвердження злочинів росіян проти культурної спадщини України. Далі буде», — йдеться у повідомлені Херсонського художнього музею.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Facebook / Херсонський художній музей

Читайте також: ЧЕРЕЗ РОСІЙСЬКУ АГРЕСІЮ ПОСТРАЖДАЛО 1907 КУЛЬТУРНИХ ОБ’ЄКТІВ

Статьи по теме