Відомий хірург-ортопед Рікард Бранемарк приїхав до Києва навчити лікарів авторській методиці протезування. Він особисто прооперував українських військових.
Шведський професор Рікард Бранемарк вдруге приїхав до Киева, щоб допомогти медикам опанувати авторську методику. Відомий хірург-ортопед заснував метод двоетапного остеоінтегративного протезування кінцівок. Рікард Бранемарк безоплатно прооперував українських військових. Операції пройшли у Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки.
Остеоінтегративне протезування кінцівок – це інноваційний метод. Він включає встановлення внутрішньокісткового імплантату, до якого буде кріпитися протез.
“Ми плануємо провести в Києві шість оперативних втручань за методом двоетапної остеоінтеграції. Три остеоінтеграції плеча – первинний етап. А також три остеоінтеграції стегна – другий етап. Перший був виконаний у травні 2023 року у Києві. У остеоінтеграції є кілька переваг. Найбільша полягає в тому, що цей вид протезування дозволяє повернути пацієнтові чутливість. Імплантат вживлюється безпосередньо в кістку, тож людина може впевнено пересуватися, відчувати і розрізняти поверхні. Лише остеоінтеграція дозволяє бійцям, які втратили нижні кінцівки, продовжувати повноцінне життя. Використання ж звичайних протезів призводить до травмування м’яких тканин, спричиняє значний больовий синдром”, – розповів Рікард Бранемарк.
В операційній шведський хірург працював разом з відомим українським ортопедом-травматологом Олександром Галузинським.
“Кожен візит професора до України – важлива подія для вітчизняної медицини. Особливо під час війни, коли гостро стоїть питання протезування бійців з ампутацією нижніх та верхніх кінцівок. Нам потрібен досвід Бранемарка. На щастя, він охоче ділиться своїми знаннями. Щоб познайомити з даною методикою протезування як можна більше хірургів-ортопедів з усієї України, під час візиту професора Бранемарка до Києва, ми проведемо семінар на тему ампутацій, протезування та остеоінтеграції. До семінару також приєднаються провідні спеціалісти Європи та США”, – розказав Олександр Галузинський.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки
Читайте також: ІНКЛЮЗИВНИЙ ФІТНЕС: ТРЕНУВАННЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З АМПУТАЦІЯМИ