UA
  RU

  Історична подія: Верховна Рада України ратифікувала Стамбульську конвенцію

  Редагувати переклад
  Стамбульска конвенція щойно була ратифікована Верховною Радою України. "За" проголосувало 259 народних депутатів України.
  Стамбульська конвенція 111

  Фото: facebook.com/olena.shevchenko.5876

  Президент України Володимир Зеленський минулої суботи вніс до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству, відомої також як Стамбульська конвенція. Конвенція була підписана Україною ще у 2011 році, але досі не ратифікована через протести церков та консервативних політиків проти вжитого у ній терміну «гендер».


  «Стамбульска конвенція щойно була ратифікована Верховною Радою України. 259 голосів За!«, — написала Олена Шевченко, громадська активістка, правозахисниця, ЛГБТ-активістка на своїй сторінці у Фейсбук.

  Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства — міжнародна угода, яка юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до цієї угоди, мають криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.


  Стамбульська конвенція 1112

  Фото: t.me/pryamamova

  Вимога ратифікації Стамбульської конвенції була озвучена державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

  Читайте також: ЧОМУ СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ ДОСІ НЕ БУЛА РАТИФІКОВАНА В УКРАЇНІ: КОЛОНКА ОЛЕНИ ШЕВЧЕНКО, ГРОМАДСЬКОЇ АКТИВІСТКИ ТА ПРАВОЗАХИСНИЦІ

  Статьи по теме