UA
RU

«K’niga» як арт-об’єкт: В Києві покажуть роботи українських художників про любов до читання і книги

Редагувати переклад
16 вересня в київському будинку музею «Золоті ворота» відбудеться офіційне відкриття арт-проекту «K'niga». Це виставка робіт більше 20-ти топових українських художників, які об'єднали в собі сучасне мистецтво та літературу. Завдання проекту - відродити любов українців до книги, популяризувати читання і розвиток.

«K’niga» як арт-об’єкт: В Києві покажуть роботи українських художників про любов до читання і книги-Фото 1

Кураторами проекту виступили книжковий продюсер, власник і директор видавництва Lazutkina Publishing House Олена Лазуткіна, мистецтвознавець і куратор Ольга Узлова та арт-експертка, засновниця галереї Forsa Gallery Аліса Нанавова.

«В епоху гаджетів, вражень та надлишку інформації все складніше донести цінність літератури новим поколінням. Сподіваюся, наш проект, на якому будуть представлені роботи художників, створені спеціально під виставку та локацію, вплине на аудиторію та створить нові нейронні зв’язки і думки», — каже Аліса Нанавова.

На виставці представлені скульптури, графіка, живопис та незвичайні арт-інсталяції. Серед художників-учасників «K’niga» вже відомі в Україні та Європі імена: Роман Михайлов, Анастасія Лойко, Мирослав Вайда, Марія Куліковська, Анна Щербина, Валерія Трубіна, Анна Звягінцева та інші.

Кожен об’єкт, створений художниками, змушує нас ще раз згадати про те, як відгукуються літературні твори і як кожна прочитана книга змінює світосприйняття. Таким чином ми хочемо нагадати витоки і переосмислити книжкове сьогодення,

— говорить ідейний натхненник проекту Олена Лазуткіна.

За словами Ольги Узлової, цей проект досліджує взаємодію художників і класичного об’єкта — книги: «Книги і предмети мистецтва — в усі часи ці два поняття були синонімами продовження інтелектуальної спадщини людства та фіксації реальності. Як мистецтво, що використовує нові медіа для взаємодії з глядачем, так інформація сьогодні стала доступною на будь-якому носії».

Читайте також: Композитори Роман Григорів та Iлля Разумейко презентують Оpera Lingua — музичний театр в семи книгах

Проект складається з серії виставок в декількох містах України. Організатори «K’niga» мають намір зібрати унікальну колекцію творів мистецтва, а в найближчому майбутньому планують представити всю колекцію в Німеччині, Італії та інших країнах Європи. Музей «Золоті ворота» обраний не випадково — всі кошти, зібрані проектом «K’niga» будуть передані заповіднику «Софія Київська».

Де: Музей Золоті ворота (вул. Володимирська, 40а)

Коли: 16.09-03.10

З 10.00 до 19.00

Вхід: платний

 

Статьи по теме