UA
RU

Кабмін виключив канабіс з переліку особливо небезпечних речовин

Кабінет Міністрів України виключив канабіс, його смолу, екстракти й настойки з переліку особливо небезпечних речовин. 

Кабмін виключив канабіс з переліку особливо небезпечних речовин-Фото 1

Кабмін виключив канабіс, його смолу, екстракти й настойки з переліку особливо небезпечних речовин, обіг яких заборонено. Їх включено до списку наркотичних засобів, обіг яких обмежено. Постанова також дозволяє культивування рослин роду коноплі для промислових цілей. За винятком виробництва та виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин. Культивування дозволене за умови використання насіння, зібраного із сортів рослин, у висушеній соломі яких гранично допустимий вміст концентрації тетрагідроканнабінолу не перевищує 0,2%. З 16 лютого 2027 року гранично допустимий вміст концентрації тетрагідроканнабінолу у висушеній соломі конопель для промислових цілей має не перевищувати 0,3%.

Ця постанова необхідна для реалізації Закону України #3528-IX. Закон регулює використання рослин роду коноплі у медичних, навчальних цілях. А також в освітній, науковій та науково-технічній діяльності. Він розширює доступ пацієнтів до необхідного лікування

У МОЗ наголошують, що держава суворо контролюватиме обіг ліків на основі канабісу. Використання канабісу у рекреаційних цілях залишиться під забороною. Усі види діяльності, пов’язані з медичним канабісом, ліцензуватимуться. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Rick Proctor / Unsplash

Читайте також: МЕДИЧНИЙ КАНАБІС: ЩО ЛІКУЄ І КОМУ ПОТРІБЕН

Статьи по теме