Закрити
UA
Мода

Як навчитися слухати англійською мовою

Поділись:

Без іноземних мов у сучасному світі нікуди, тому саме час впритул зайнятися цим питанням. 

Вивчення іноземної мови – процес тривалий, складний та комплексний. Він включає розвиток листа, читання, розмовних навичок і сприйняття на слух. Якщо перші пункти переважно чиста теорія, то останній вимагає численних практик. Навчитися слухати іноземну мову — один із найважливіших моментів, адже жива мова носіїв мови швидка та субтитрів, як у серіалах, у вас точно не буде. Що ж робити? Спокій тільки спокій. Зараз ми розберемося, як навчитися слухати англійську (і не тільки!) мова. 

posts-to-db-Фото 1

Не завищуйте планку

Ви тільки починаєте вивчати мову, тому не слід очікувати від себе феноменальних результатів. Не думайте, що прямо з першого разу ви розумітимете мову носія мови. Перед тим, як почнете дивитися відео англійською, дивитися серіал, фільм або слухати подкаст, прийміть той факт, що більшу половину всього сказаного ви не розумітимете. Але не треба нервувати і переживати, ви ж не екзамен складаєте! На початку вивчення мови на слух поставте собі за мету звикнути до темпу мови, до інтонації та мелодики іноземної мови.

Читайте також: АНГЛІЙСЬКИЙ БЕЗ АКЦЕНТУ: КАНАЛИ, ПІДКАСТИ І ДОДАТКИ ДЛЯ ПОСТАНОВКИ ВИМОВЛЕННЯ

Уловлюйте загальний зміст, а не окремі слова

Безумовно, ви почуєте багато нових слів та виразів. Можливо, 90% всього почутого буде новинкою. Не треба «чіплятися» за кожне слово та намагатися зрозуміти його значення. У такому разі, концентруючись на окремих словах, ви втратите основний сенс оповіді. Все ж таки важливіше дізнатися не сенс кількох слів, а суть всього сказаного, нехай і в загальних рисах.

Я, наприклад, теж активно займаюся вивченням мови і зараз саме сприйняття мови на слух є для мене одним з важливих моментів.

Я дивлюся серіали з субтитрами (базового рівня), слухаю подкасти, пісні (до речі, дуже хороший спосіб), але найбільше мені подобається дивитися відео іноземних блогерів на YouTube. По-перше, відео досить короткі, тому вам не доведеться витрачати по 40-50 хвилин, як у випадку з серіалами або фільмами. По-друге, мова в них досить проста та повсякденна. Тобто, ви буквально «спілкуєтеся» з носієм мови, а заразом дізнаєтеся його думку про представника тієї чи іншої країни.

posts-to-db-Фото 2

Будьте в потоці мови

Якщо щось не зрозуміли, то сміливо пропускайте, зрозуміли — добре, рухаємось далі. Не потрібно зупинятися та відволікатися. По-перше, велика кількість слів повторюється в одній і тій же мові. По-друге, близько третини почутого становить «мовленнєве сміття», яке не несе в собі жодної істотно важливої ​​інформації. Це можуть бути слова-паразити, вступні слова, слова-підсилювачі тощо. По-третє, почувши в одному реченні слова «last weekend», «concert» та «friends», можна і без деталей, дієслів та інших слів зрозуміти, що йдеться про концерт із друзями минулих вихідних. 

Читайте також: СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ І АНГЛІЙСЬКА МОВА: ЯК ВЧИТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ INSTAGRAM

Не відволікайтеся під час прослуховування

Злободенна звичка, якої досить складно позбутися — відволікатися або вести записи. Пам’ятайте, що ви повинні повністю зосередитися на сенсі сказаного, а не на автоматичному перекладі слово в слово або ведення записів, щоб потім розшифрувати почуте. Так схема не працює, тільки слухаємо та зосереджуємося на сказаному. Якщо хочете сприймати іноземну мову на слух, дотримуйтесь такого алгоритму: 

  • слухайте вперше, намагаючись вловити загальний зміст сказаного
  • слухайте ще кілька разів і заповнюйте прогалини
  • виписуйте незнайомі слова та фрази, щоб пізніше їх опрацювати

Вчіть мови та розвивайтеся!