Більшість із нас дуже легко вивести з-під контролю. Нам може зіпсувати настрій водій таксі чи колега.
Як правило, ми звинувачуємо їх у тому, що ми не в настрої. Але за фактом це ми йдемо на поводу у своїх емоцій. Гнів – дуже сильне та руйнівне почуття, яке негативно впливає на загальний стан здоров’я людини, та на її життя загалом. Як навчитися спокійно реагувати на обставини, коли хочеться вибухнути і поставити всіх на місце? Розберемося детально.
Як тільки ви почули на свою адресу щось неприємне, а може, просто побачили з боку те, що викликало у вас гнів, скажіть собі: «СТОП». Можна вголос, або подумки – дивіться по обстановці. Не турбуйтеся про те, що про вас подумають люди. Зосередьте свою увагу на тому, що відбувається. Це як вимкнути тумблер зі світлом. Клац, та електрика згасла. Так і тут. Надішліть сигнал своєму мозку: «Зупинися».
Поставте собі запитання: «Чи так для мене це важливо?», «Що мені дасть ця ситуація?». Відповідаємо чесно. Швидше за все, ви не хочете бути схожими на розлючену мегеру, яка лякає одним своїм поглядом. Але важливіше інше – ваше самопочуття, адже гнів спричиняє збій у роботі всіх органів. Тому подумайте насамперед про себе, а не про те, як «дати відповідь». Безперечно, ніхто не має права порушувати ваші особисті межі. Але, може, ніхто і не намагається їх перетинати, а ви тільки посилюєте ситуацію.
Читайте також: ВСТАНОВЛЮЄМО ОСОБИСТІ КОРДОНИ ‒ ПІДВИЩУЄМО ОСВІТЛЕННЯ
Щоб заспокоїтись і переключитися, робимо техніку «вдих-видих». Глибоко та усвідомлено. Цей метод дуже ефективний і ефективний. Він дозволяє зосередитись на диханні, а не на проблемі, яка викликала гнів. Через кілька хвилин ви побачите, що вам стало легше, і те, що відбувається, не так важливо. Головне – не лінуватися, а робити, дбаючи про себе.
Перетворіть те, що відбувається, на абсурдність. Уявіть, наприклад, людину, яка щось бурчить на вашу адресу, в образі мультяшного героя. Він може бути з рогами, хвостом, довгим язиком, що не властиве реальній людині. Не бійтеся фантазувати, захоплюйтесь цим процесом. Чим більш розвинена уява, тим яскравіше спливатимуть у вашій голові картинки. Зрештою: і повеселитеся, і знизите свій гнів.
Читайте також: КОХАННЯ ДО СЕБЕ – РОЗКІШ ЧИ НЕОБХІДНІСТЬ?
Після виконаної роботи в чотири попередні кроки, ви можете сміливо святкувати перемогу над непродуктивним почуттям – гнівом. Завжди пам’ятайте, що важлива не ситуація, а ваша реакція на неї. Думайте про себе як про головну людину цього життя. Контролюйте свої емоції та не дозволяйте їм руйнувати ваше життя. А для того, щоб заохотити перші кроки на шляху до управління своїм гнівом, похваліть себе і порадуйте чимось приємним.