Закрити
UA
Мода

Як самостійно впоратися з тривогою: Частина 1

Поділись:

Тривога – супутник кожного українця, але ми радимо не вживатись, а боротися з нею.

Американські вчені розробили методику, яка допоможе кожній людині впоратися зі своєю тривогою самостійно.

posts-to-db-Фото 1

Швидше за все, ви, як і більшість українців, страждають від регулярних панічних атак чи тривожних хвиль. Ми знаходимося в постійному стресі та напрузі, тому потрібно навчитися допомагати собі самостійно та в короткі рядки. Ось 5 кроків, які потрібно знати.

Крок 1: Прийміть свою тривогу і зрозумій її причини

Спробуйте сказати собі: “Моя нервова система працює на обмеженій швидкості, тому я хвилююся про те чи інше явище”. Потрібно усвідомити це та прийняти цей процес як захисний механізм вашого організму.

Крок 2: Не критикуйте себе за ці почуття

Замість критики скажіть собі: “Це нормально, це здорова реакція мого організму на теперішні обставини, які складні, стресові чи тяжкі. Це нормально почуватися саме так.”

Крок 3: Пам’ятайте, що ви можете відчувати сильну тривогу і все ще ефективно працювати

Людина, яка почала відчувати високий рівень тривожності, може продовжувати працювати протягом тривалого часу і дуже ефективно – так само як вона робила це і раніше. Цей момент може бути мотиватором і ви повинні розуміти, що навіть якщо ви відчуваєте тривогу, ви, як і раніше, можете робити свою роботу або робити дії, які збережуть ваше життя.

Крок 4: Правильно трактуйте те, що відбувається

Напад паніки часто викликають у нас відчуття, ніби ви вмираєте, чи у вас серцевий напад. Завжди нагадуйте собі: “У мене напад паніки, але він не шкідливий, він тимчасовий і мені нічого не потрібно з цим робити”. Така реакція сигналізує, що ваш організм посилає вам меседж: “Борись або тікай”, тобто вам потрібно зробити все можливе, щоб вижити.

Читайте також: Як позбутися страху від повітряних тривог?

Крок 5: Перевіряйте свої думки

Люди із підвищеною тривожністю часто акцентують увагу на найгірших сценаріях. Щоб подолати ці тривоги, подумайте, наскільки вони реальні. Припустимо, що ви нервуєте через складну ситуацію, яка виникла у вашому житті. І замість того, щоб думати про якісь дії, пов’язані з негативними емоціями, скажіть собі: “Я нервуюсь, але я не готова. Деякі речі йдуть добре, деякі – ні”.

Переосмислення ваших страхів допоможе навчити ваш мозок знаходити раціональний спосіб справлятися зі своїми тривожними думками.

Юлія Ворман, практичний психолог

Джерело: Mozok. Ua

Фото:unsplash.com