Чи знаєте ви, що 12% жінок віком до 28 років ніколи не відчували оргазм?І, треба зізнатися, кожна з нас відчувала на собі його природу, що «вислизає». Юліана Матасова поставила за мету з'ясувати, як влаштовано жіноче задоволення і що говорять нові дослідження на цю тему.
тіло
Чщоб досягти пікової точки, жінці, як правило, потрібно від 10 до 20 хвилин. Перед оргазмом в інтимній зоні розливається приємне тепло завдяки посиленому кровотоку в області тазового дна. Статеві губи і клітор помітно набухають, збільшуючись майже вдвічі (хоча в момент оргазму клітор максимально втягується всередину).
Стінки піхви виділяють достатню кількість секреторного мастила, забезпечуючи комфортність процесу. Піхва подовжується, матка підтягується, напружуються м'язи всього тіла. Почастішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск - ось чому для занять сексом потрібна хороша фізична форма. Зрештою, тіло реагує на настання пікового моменту серією скорочень м'язів піхви, матки та анусу. Все це продовжується в середньому від 3 до 15 секунд.
Читайте також: БІСЕКСУАЛЬНІСТЬ: ДАНЬ МОДІ ЧИ ПОКЛИК ПРИРОДИ?
На жаль, у сучасній культурі оргазм перейшов у статус «вкраденого бажання». Жінка повинна відчувати оргазм, та ще й якісний.
«Створюється величезна напруга, і наша психіка прагне позбавитися бажання шляхом його… купірування. Погіршується все тим, що сучасна жінка вирощує себе самодостатньою, а оргазм безпосередньо пов'язаний із можливістю визнавати себе задоволенням для іншої людини. Психіка не «пропустить» оргазм доти, доки ставка робиться лише на себе», — розповідає психоаналітик Ганна Кушнерук.
Мозок
Тіло - молодець, але без мозку справа не пішла б. Він наказує тілу, посилаючи імпульси, щоб ми впали в майже несвідомий стан. Коли тіло правильно реагує на сигнали з центру, лобові частки кори головного мозку відключаються. З цього моменту в робочому режимі знаходиться підкірка - тобто гіпофіз, який, власне кажучи, блокує контролер поведінки.
Проте варто дати внутрішньому цензору найменший шанс (сюди відносимо виховання, релігію, мораль тощо), і лобові частки продовжать працювати у звичайному режимі, заперечуючи можливість насолоди.
Читайте також: TINDER: Як познайомитися з кимось зрозумілим?
Хімія
"Оргазм - це найскладніший біохімічний процес, по суті, вибух гормонів, який впливає на нас позитивно", - говорить гінеколог, лікар вищої категорії Марина Пікуль.
В результаті повної мобілізації залоз внутрішньої секреції в кров надходять допамін, ендорфін, окситоцин та безліч інших речовин.
І якщо ендорфін продукує ейфорію, а окситоцин змушує розчулюватися будь-яким безглуздям партнера, створюючи відчуття довіри, то допамін – «феміністська» хімічна речовина. Принаймні так його називає Наомі Вульф, автор бестселера Вагіна: нова історія жіночої сексуальності.
Читайте також: ЩО ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО АСЕКСУАЛЬНІСТЬ
Вона стверджує, що допамін дарує жінці відчуття свободи та почуття любові до себе. Втім, допамін пов'язаний з очікуванням нагороди, а тому викидається в кров, коли ми відчуваємо якісний секс. Проте якщо розчарування від інтиму перетворюється на хронічне, наш механізм «допамінової» парафії просто ламається. Результат може бути тривожним – знижений лібідо, апатія і навіть депресія.