Закрити
UA
Мода

Карантин в Америці очима українки

Поділись:

Останні новини Америки. 

posts-to-db-Фото 1

Мене звуть Дарина, мені 26 років. Я живу у місті Натлі, штат Нью-Джерсі, Сполучені Штати. Я навчаюсь у коледжі за спеціальністю «Бізнес та менеджмент».

– Як проходить карантин у вашій країні?

— У місті, де розташований мій коледж, є ще два університети. Студенти цих ВНЗ пішли на канікули з 16 березня на тиждень, після цього всі класи перейшли на онлайн-форму. Мій же коледж не має офіційних канікул у розкладі, тому студентів сповістили про вимушені тижневі канікули.

Цей час був потрібний для того, щоб вибрати оптимальні сервіси для занять онлайн, навчити викладачів як ними користуватися та підлаштувати навчальні плани під новий формат навчання. Я працюю в коледжі, тепер також в онлайн-режимі. Адміністрація навчального закладу здійснює розсилку повідомлень щодня. Це і поради, куди звертатися із симптомами COVID-19, і як бути, якщо вас скоротили на роботі та необхідно подати заявку на державну матеріальну допомогу, а також посилання на інші корисні ресурси.  

Читайте також: З ПЕРШИХ ВУСТ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У НІДЕРЛАНДАХ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19? 

— З початку карантину ввели обмеження на користування громадським транспортом, ним не рекомендують користуватися після восьмої вечора. Заходи міст мого штату застосовували різні обмеження, наприклад, в одному місті ресторани та бари були відкриті лише до десятої вечора, а парки та дитячі майданчики закриті зовсім. Незабаром губернатор штату оголосив про закриття всіх громадських місць та бізнесів, крім життєво необхідних, тому відкритими залишилися лише аптеки, продуктові магазини, заправки та лікарні.

posts-to-db-Фото 2

— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?

— Місцеві жителі більшою мірою дотримуються правил карантину. На жаль, є випадки скупчення людей, наприклад, для гри в баскетбол та ігнорування правил самоізоляції. Зараз у місті патрулює поліція та контроль трохи посилився. Думаю, було б найбільш ефективно запровадити штрафи, але поки що про це не чути.

— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?

— Як я сказала раніше, я працюю і навчаюсь онлайн, тому скарг на кшталт “мені нічим зайнятися”, не виникає. Так само у вільний від навчання та роботи час я читаю, займаюся спортом з відеороликів, готую те, на що раніше не вистачало часу, дивлюся фільми, а також вивчаю арабську з носієм мови в онлайн-форматі. Оскільки аналогічна ситуація виникла скрізь, мій друг із Польщі, який давно хотів вивчити англійську, попросив бути її вчителем. Три рази на тиждень я проводжу з ним заняття з Skype.

Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН В АВСТРАЛІЇ

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

— Спочатку люди мали більш негативний настрій, всі дуже переживали втратити роботу і взагалі що буде з економікою. Тепер, як на мене, люди змирилися і намагаються взяти максимум користі із ситуації.

Адже це не лише втрата соціального “живого” спілкування, зменшення обсягу роботи для деяких осіб, а й можливість провести час із сім’єю, зробити те, чого або не доходили руки, або не вистачало часу.

posts-to-db-Фото 3

— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо да, То яких?

— Зараз ситуація покращилася, але два тижні тому було дуже складно знайти деякі продукти, особливо дезінфікуючі засоби, паперові рушники та папір. Зазвичай я ходжу за покупками у два супермакети. У першому є обмеження на покупки. Наприклад, одна людина може придбати лише одну одиницю м’яса або курки, а також дві одиниці макаронних виробів. Правила ходити в масці немає, та й знайти їх неможливо.

У другому сепермаркеті обмежень у покупках немає, зате є система, за якою впускають магазин. Співробітник магазину стоїть на вході та стежить, щоб кількість людей, які перебувають усередині, одночасно дозволяла тримати безпечну дистанцію. Хоча ситуація стресова, люди, як і раніше, ввічливі і зовні спокійні. Хіба що помітно вщухли так звані “small talks”, без яких важко уявити щодня США.

Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У ІЗРАЇЛІ

Населення намагається тримати дистанцію, на вулиці та по телебаченню нагадують триматися 6 футів (2 метри) від оточуючих. Я особисто іноді виходжу на вулицю пройтися, але шукаю місця, де немає скупчення людей.

Якось на вулиці побачила оголошення “Дотримуйтесь відстані 6 футів на землі, інакше будете на відстані 6 футів під землею”. Дуже категоричне, звичайно, але, гадаю, дієве повідомлення.

Я живу за 30 хвилин від Манхеттена, Нью-Йорк. Громадське повідомлення скасували. У Центральному Парку встановлюють наметовий шпиталь, оскільки штат має найбільшу кількість заражених і саме місто Нью-Йорк не має достатньої кількості місць у лікарнях.

— Які соціальні ініціативи/проекти, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?

— Одним із позитивних моментів, який я зазначила, є зближення людей. Коли було заявлено, що вірус насамперед вражає людей вікової категорії, у соціальних мережах у локальних групах багато хто пропонував свою допомогу, якщо комусь потрібно було сходити за продуктами або допомогти ще за якимись важливими дорученнями. Також деякі вчителі влаштовують свого роду парад, коли їдуть вулицями міста. І на плакатах на їхніх машинах написано назву шкіл та всілякі повідомлення. Наприклад, що міс Джонсон сумує за своїми учнями. Це маленькі, але приємні речі, які допомагають пережити такий непростий час.