Титул “Книга місяця” отримує пронизлива історія про хлопчика Габріеля. Читати всім!
Що нам відомо про людські почуття та можливості?
Ми часто роздумуємо над поведінкою інших людей, схвалюємо чи засуджуємо, приміряємо він чужі ситуації і думаємо, хіба що вчинили дома тієї чи іншої людини. Але правда, що ми не можемо повністю усвідомити почуття інших людей. І робимо не завжди правильні висновки. Скільки разів ви чули фразу «ви її розбалавали»? На адресу ваших батьків, родичів, випадкових перехожих. Дитинство – хоч і безтурботний, але непростий період у житті. А виховання дітей – заняття складне.
Автобіографічна книга «Милий Габріель» — лист батька до свого сина. Воно дуже правдиве та тонко показує, наскільки сильними, але вразливими можуть бути людські почуття. Габріель не зовсім проста дитина, він аутист. Діагноз, про який досі написано дуже мало, свого часу став ударом для автора книги та назавжди змінив його життя.
Поки читаєш, дивишся на хворобу з особливого ракурсу — очима того, хто любить тата. І розмірковуєш разом з ним про багато важливих речей. Спочатку думаєш про значення віри у житті. Віри як релігії та просто віри у щось хороше. Потім дивуєшся терпінню батьків під час дитячих істерик, захоплюєшся їхньою відвагою перед труднощами, і разом із автором відчуваєш подяку до людей, які нікому нічого не винні, але все одно допомагають виховувати особливу дитину. Батько відверто, але дуже обережно ділиться із сином своїми страхами, і допомагає впоратися зі страхами дитячими. Він не тільки відповідає на прості дитячі питання, але ще намагається пояснювати складні речі – що таке горе, щастя, кохання.
При читанні таких історії, щирих, невигаданих і добрих, мимоволі думаєш: «Яке щастя, що в цьому світі є такі люблячі батьки, такі міцні сім’ї». Хотілося б, щоб усі молоді люди читали такі книжки перед тим, як починати виховувати дітей. Хоч книга і розповідає про особливого хлопчика, у ній також описано багато того, що властиве всім дітям планети. Та й хіба не всі вони особливі?