Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради: як користуватися кондиціонерами, щоб не нашкодити здоров’ю, та яких правил треба дотримуватися.
У спеку перебувати в кондиціонованному приміщенні і приємно, і безпечно. Але користуючись кондиціонерами, треба дотримуватися певних правил.
Брудні фільтри в кондиціонерах можуть поширювати бактерії. А це може спричинити розвиток респіраторних захворювань. Тому вкрай важливо вчасно оглядати техніку, чистити або міняти фільтри. Перед початком нового сезону активного використання кондиціонера запросіть фахівця. Він перевірить справність, почистить фільтри і при необхідності замінить їх на нові.
Після перебування на спеці не варто різко знижувати температуру у приміщенні. Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. При необхідності температуру можна знизити, але робити це треба поступово і щоразу на кілька градусів. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які вже є в організмі. Це правило діє і в зворотньому випадку, коли треба виходити з охолодженого приміщення на спеку. Також лікарі не радять сидіти під прямим інтенсивним струменем охолодженого повітря від кондиціонера.
Повітря в кондиціонованих приміщеннях швидко стає сухим. Воно може бути шкідливим для слизових оболонок та дихальних шляхів. Час від часу вимикайте кондиціонер, провітрюйте приміщення та регулярно здійснюйте вологе прибирання. Також в період спеки важливо пити достатньо води, носити легкий одяг та не залишатися довго на сонці.
Кондиціонери можна використовувати, якщо вдома є дитина. У дітей, особливо новонароджених, терморегуляція працює зовсім не так, як у дорослих. Малюки вкрай вразливі до перегріву, зневоднення, теплового удару. Правильно охолоджене приміщення з доступом свіжого повітря буде комфортним для дитини. Але слід контролювати температуру і підтримувати її в діапазоні 23–26 градусів. Бо дітей так само легко переохолодити.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Gritt Zheng / Unsplash
Читайте також: ЩО РОБИТИ І ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ, ЯКЩО ВКУСИВ КЛІЩ: ПОРАДИ МОЗ