UA
RU

Як правильно користуватися кондиціонерами: поради лікарів

Редагувати переклад

Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради: як користуватися кондиціонерами, щоб не нашкодити здоров’ю, та яких правил треба дотримуватися. 

Кондиціонери як правильно користуватися

У спеку перебувати в кондиціонованному приміщенні і приємно, і безпечно. Але користуючись кондиціонерами, треба дотримуватися певних правил.

Правило 1. Здійснюйте регулярне техобслуговування

Брудні фільтри в кондиціонерах можуть поширювати бактерії. А це може спричинити розвиток респіраторних захворювань. Тому вкрай важливо вчасно оглядати техніку, чистити або міняти фільтри. Перед початком нового сезону активного використання кондиціонера запросіть фахівця. Він перевірить справність, почистить фільтри і при необхідності замінить їх на нові. 

Правило 2. Уникайте різкого перепаду температур

Після перебування на спеці не варто різко знижувати температуру у приміщенні. Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. При необхідності температуру можна знизити, але робити це треба поступово і щоразу на кілька градусів. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які вже є в організмі. Це правило діє і в зворотньому випадку, коли треба виходити з охолодженого приміщення на спеку. Також лікарі не радять сидіти під прямим інтенсивним струменем охолодженого повітря від кондиціонера. 

Правило 3. Стежте за вологістю повітря в приміщенні

Повітря в кондиціонованих приміщеннях швидко стає сухим. Воно може бути шкідливим для слизових оболонок та дихальних шляхів. Час від часу вимикайте кондиціонер, провітрюйте приміщення та регулярно здійснюйте вологе прибирання. Також в період спеки важливо пити достатньо води, носити легкий одяг та не залишатися довго на сонці.

Правило 4. Пильнуйте дітей

Кондиціонери можна використовувати, якщо вдома є дитина. У дітей, особливо новонароджених, терморегуляція працює зовсім не так, як у дорослих. Малюки вкрай вразливі до перегріву, зневоднення, теплового удару. Правильно охолоджене приміщення з доступом свіжого повітря буде комфортним для дитини. Але слід контролювати температуру і підтримувати її в діапазоні 23–26 градусів. Бо дітей так само легко переохолодити.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Gritt Zheng / Unsplash

Читайте також: ЩО РОБИТИ І ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ, ЯКЩО ВКУСИВ КЛІЩ: ПОРАДИ МОЗ

Статьи по теме