Ми продовжуємо ділитися історіями про те, як проходить режим карантину у різних містах та країнах. Сьогодні про те, як в умовах пандемії COVID-19 живе князівство Монако, розповідає інфлюєнсер, творець бренду AMA bag Анастасія Масюткіна-Д’Амброзіо.
— Коли в Монако оголосили карантин і які заходи для його дотримання було введено?
— Карантин тут розпочався 17 березня по обіді. На сьогоднішній день закрито все, крім продуктових супермаркетів, аптек та лікарень. На прогулянку можна виходити по одному, або ж тримати дистанцію щонайменше 1,5 метра (виняток – тільки для дітей, вони можуть бути поруч з одним батьком). Крім того, заборонено відходити на відстань більше ніж 1 км від свого будинку. Гуляти можна одну годину на день, і мені приємно бачити, що практично кожен житель князівства намагається не перевищувати ліміт.посміхається)). Можна також виходити на пробіжку. Але пляжі, парки та прогулянкові зони біля моря закриті.
Для того щоб виїхати на машині, потрібно мати конкретну мету – супермаркет, аптека чи відвідування лікаря. На території Франції, яка знаходиться практично за рогом, у вас можуть попросити заповнену форму або написану від руки заяву, де треба вказати мету поїздки, вашу адресу та час, коли ви виїхали. Так що просто прокотитися берегом не вийде, і це вже не кажучи про пікнік на природі.
— Чи існує штраф за порушення карантину?
— Так, штраф за будь-яке порушення (дистанція, ліміт за часом тощо) становить 135 євро. Але це відбувається не відразу – вперше поліція просто зробить дуже ввічливе, але чітке зауваження. Поліції, до речі, у князівстві дуже багато.
Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН В АВСТРАЛІЇ
— Як місцеві жителі реагують на нові порядки?
— Жителі Монако виявилися супервідповідальними і дотримуються карантину на всі 100%. При зустрічі на вулиці тут же розходяться по протилежним сторонам тротуару, або переходять на інший бік. Багато хто виходить на прогулянку в масках, а в продуктові магазини ще й у рукавичках.
— Чи спостерігається в суспільстві паніка?
— Ні, всі вважають, що дотримання карантину швидше призведе до його припинення.
— Чи є дефіцит якихось продуктів?
— Дефіциту в продуктах теж немає, хоча… Усі почали так активно займатися випічкою, що для мене цілою проблемою виявилося замовити хлібопічку, розпушувач для тіста, дріжджі та ще деякі продукти для домашньої кулінарії. У продуктовий магазин ведуть дві черги, одна для людей похилого віку, вагітних і медичних працівників, а інша для всіх інших. У цих чергах теж потрібно дотримуватися дистанції 1,5 метра. Решту товарів замовляємо онлайн, більшу частину яких на Amazon.
Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У США
— Наскільки в Монако є експрес-тести на коронавірус?
— Експрес-тестів тут немає зовсім, бо їх вважають ненадійними.
— Звідки ви отримуєте інформацію щодо поширення вірусу?
– Інформацію перевіряю на www.worldometers.info/coronavirus/, а також переглядаю американські та італійські новини.
— Які соціальні та технологічні рішення, спрямовані на боротьбу з COVID-19 у Монако, найбільше вразили вас?
— Територія Монако трохи більша за 2 км кв. і проживає тут лише близько 40 тисяч людей. Тому всі інновації – такі як нова технологія тестування, програма лікування – створюються у сусідніх Франції та Італії. Саме князівство оголосило про нові заходи підтримки робітників і підприємців, які постраждали від кризи. І ці заходи коштуватимуть Монако сотні мільйонів євро.
— Як ви та ваша сім’я проводите час у карантині?
– Дуже мирно. Ми з чоловіком звикли багато часу проводити разом, тож у перебування на одній території в режимі 24/7 нічого нового для нас немає. Кожен займається своєю справою. Хтось учить французьку, хтось російську. Читаємо книги, дивимося фільми, займаємося спортом, готуємо, обговорюємо нові проекти і, звичайно ж, виходимо на свою годинну прогулянку.