Закрити
UA
Мода

Любов до себе – розкіш чи необхідність?

Поділись:

Про те, що потрібно любити себе, більшості з нас повідомили вже після того, як у нас сформувалися деякі погляди щодо цього.

Батьки, діти яких народилися СРСР, намагалися забезпечити їх усім необхідним. Але кажучи відверто, навіть речі та товари першої потреби на початку 90-х років важко було дістати. Тому питання про любов до себе навіть не порушувалося, тому що не було тоді інтернету, достатку в психологічній допомозі та безлічі літератури, яка могла б допомогти в даному питанні. Люди просто не знали, що таке «любов до себе». Вони жили так, як могли. Звичайно, були й такі, хто любив себе більше, ніж хтось інший. Але це було швидше інтуїтивно, а ми хочемо поговорити про свідоме кохання, про внутрішню дитину, яка живе в кожному з нас і вимагає уваги. Про нього почали говорити значно пізніше. Як навчитися любити себе тим, кому невідомо, що таке «любов до себе»? І чи це так важливо? Давайте розумітися.

posts-to-db-Фото 1

Підтвердження ваших переконань

Іноді, зіткнувшись у житті з певною проблемою або ситуацією, які вам не подобаються, ви чините опір і не хочете приймати те, що відбувається. Так само відбувається і по відношенню до себе. Нарікаючи на те, що маєте зайву вагу, нерівні ноги, рідке волосся, токсичні стосунки та дуже тихий голос, ви притягуєте у своє життя підтвердження вашим думкам та словам. І головний парадокс полягає в тому, що, приділяючи цьому все більше часу, лаючи себе, постійно повторюючи і прокручуючи в голові свої «вади», ви лише випинаєте їх. Навколишні не можуть встояти, щоб не вказати на ваші недоліки. Тільки тоді, коли ви викоріните це зі свого життя і полюбите себе, світ надасть тисячу можливостей, щоб довести, що ви найдивовижніша людина на цій планеті.

Читайте також: Як закласти надійний фундамент для міцних відносин

posts-to-db-Фото 2

Шлях до себе через прийняття та безумовне кохання

Із першим твердженням розібралися. Переходимо до другого та важливого. 

«Як навчитися любити себе?» ‒ спитайте ви. Адже на словах звучить простіше, ніж насправді. Спочатку важливо прийняти той факт, що ви особлива та індивідуальна особистість, якій немає рівних. Так, можливо, у вас є якісь недоліки, але давайте подивимося на них як на деякі родзинки, які відрізняють вас від інших. Адже шлях любові себе лежить через прийняття. 

Це добре, якщо ви хотіли б трохи скинути вагу або розірвати відносини, які вас виснажують зсередини, нпро пам’ятайте, що спочатку приймаємо, дякуємо, а потім змінюємо. Уявіть, як хтось у цей момент мріє про пишні форми, борючись з анорексією, а комусь далеко за 40, а серйозних стосунків так і не було. Тому говоримо собі: «Ти прекрасна у цій вазі, але давай трохи підкоригуємо боки». 

Читайте також: ВСТАНОВЛЮЄМО ОСОБИСТІ КОРДОНИ ‒ ПІДВИЩУЄМО ОСВІТЛЕННЯ

posts-to-db-Фото 3

Розкіш через необхідність

Відповідаючи на запитання: «Любов до себе – розкіш чи необхідність?», можна сказати так: «Любов до себе – це розкіш через необхідність». 

Людина, що по-справжньому любить себе, не дозволить, щоб на її думку не зважали, завдавали біль (як фізичного, так і душевного), пускали пил в очі. У кожного з вас свої обмеження щодо того, як з вами не можна чинити. І особливо важливо завжди цього дотримуватись. А якщо так склалося, що ви дозволили приглушити любов до себе, то, швидше, виправляйте ситуацію. Почніть із простого – визначте для себе, як ви хочете, щоб вона виявлялася. І крок за кроком йдіть до мети. 

Наприклад, ви усвідомили, що вам не подобається ваш одяг, і, таким чином, дратує від свого відображення в дзеркалі. Почніть придивлятися, які речі хотіли б носити. Ідіть на примірку, експериментуйте з квітами, стилем, фасоном. І якщо після всього цього ви подивіться на себе і скажете: “Мені подобається те, як я виглядаю в цій сукні”, ви зробили перший крок на шляху любові до себе.