UA
RU

У Музеї історії Києва відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь

Редагувати переклад

У Музеї історії Києва відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь. Виставка проходить у межах проєкту «М86. Літопис оборони Маріуполя». 

У Музеї історії Києва відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь-Фото 1

Сьогодні у Музеї історії Києва відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь. Тут представлені роботи митців з України, США, Японії, Китаю, Ірану, Туреччини, Мексики, Болгарії, Польщі, Іспанії, Норвегії. Плакати, відібрані журі, увійдуть до каталогу 12 Міжнародної Трієнале «4-й Блок». А також до колекції Національного музею історії України. Пізніше виставка буде представлена в основній програмі 12-ої Міжнародної Трієнале «4-й Блок» у Харкові, Граці, Нью-Йорку та Лос-Анджелесі.

У Музеї історії Києва відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь-Фото 2

Виставка триватиме до 3 березня. Вона проходить у межах проєкту «М86. Літопис оборони Маріуполя». Його присвячено вшануванню героїчної оборони міста. Першим етапом проєкту став «Літопис оборони Маріуполя». Це верифікована військовими поденна хроніка подій перших місяців російського вторгнення 2022 року. Одним з головних авторів літопису є журналіст під псевдонімом «сектор Маріуполь». Ім’я журналіста не розкривається з міркувань безпеки, оскільки його рідні досі перебувають в окупації.

У Музеї історії Києва відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь-Фото 3

Свій внесок у написання внесли понад ста військовослужбовців, правоохоронців, представників міської влади та комунальних служб, медиків, рятувальників. Серед них — Денис «Редіс» Прокопенко, командир 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» НГУ; Денис Шлега, командир 12 бригади оперативного призначення НГУ; Віктор Сікоза, Герой України, командир 36 окремої бригади морської піхоти; Валерій Падитель, Герой України, командир Донецького прикордонного загону; Ігор Чертов, начальник відділу організації служби штабу 23 загону Морської охорони.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Читайте також: ФІЛЬМ «20 ДНІВ У МАРІУПОЛІ» ОТРИМАВ ПРЕМІЮ BAFTA

Статьи по теме