Закрити
UA
Мода

Світові кінофестивалі, про які варто знати

Поділись:

Щоб бути в курсі новин зі світу кіно, достатньо стежити за найгучнішими та найвідомішими світовими кінофестивалями. 

posts-to-db-Фото 1

Щороку представники світового кінематографу збираються на одному з фестивалів, щоб показати свої роботи, оцінити колег та здобути нагороди. Якщо «Санденс» або «Кінофестиваль у Торонто» ні про що вам не говорить, а стежте ви тільки за «Оскаром», то гід світових фестивалів вам знадобиться. Принаймні, щоб знати про головні новинки та відкриття у світі кіно.

Читайте також: 7 фільмів та серіалів на фоні італійських пейзажів

 

posts-to-db-Фото 2

Каннський кінофестиваль

Рік заснування: 1939, вперше проведений – у 1946 

Місце проведення: Франція, Канни

За більш ніж 70 років існування фестиваль у Каннах отримав славу найпрестижнішого та найвідомішого. Червоні доріжки та знаменитості, які дивують як стриманою класикою, так і епатажними чи протестними образами, привертають увагу анітрохи не менше за фільми, заради яких усі й збираються на Лазурному березі. Окрім основної програми глядачі встигають подивитися фільми поза конкурсом, а журі нагородити режисерів та акторів почесними преміями за внесок у кінематограф. У 2019 такій честі був удостоєний Ален Делон. 

posts-to-db-Фото 3

Венеціанський кінофестиваль

Рік заснування: 1932

Місце проведення: Італія, Венеція

На початку існування Венеціанський кінофестиваль був місцем нацистської та фашистської пропаганди. Як нагороди вручалися премії «Кубок Муссоліні» та «Велика Золота медаль Національної фашистської асоціації розваг». Зараз фестиваль знаходиться на одному рівні з Каннським, але поступається йому за кількістю зірок та блиску на червоних доріжках. Головна нагорода у Венеції – «Золотий лев». 

Читайте також: Каннський кінофестиваль: 15 фактів, які потрібно знати

posts-to-db-Фото 4

Берлінський кінофестиваль

Рік заснування: 1951 

Місце проведення: Німеччина Берлін

Берлінале щорічно проводиться у лютому та нагороджує переможців «Золотим ведмедем». На відміну від кінофестивальних побратимів – Каннського та Венеціанського – Берлінський не претендує на звання найзорянішого, а червоні доріжки тут далеко не на першому плані. Головна умова для всіх фільмів така: вони не можуть бути показані на інших фестивалях і мають бути створені не пізніше ніж 12 місяців тому. Берлінале можна описати одним словом – інтелектуальний фестиваль. Свого часу на ньому блищали Жан-Люк Годар та Інгмар Бергман. 

posts-to-db-Фото 5

Одеський кінофестиваль

Рік заснування: 2010

Місце проведення: Україна, Одеса

У середині липня усі представники українського кінематографу та світові запрошені знаменитості збираються в Одесі. Хоч фестиваль молодий і існує менше десяти років, він здобув славу престижної події та щороку набирає обертів. У 2019, наприклад, організатори запросили номінанта на «Оскар» Майка Лі та французьку актрису Катрін Денєв. 

Читайте також: Катрін Денєв приїде на Одеський кінофестиваль

posts-to-db-Фото 6

Санденс

Рік заснування: 1981 

Місце проведення: США, Парк-Сіті

В одному ряду з гігантами у світі кіно на кшталт Каннського фестивалю та Берлінале стоїть «Санденс». Він замислювався як фестиваль незалежного кіно та успішно справляється зі своїм завданням з 1981 року. Про червоні доріжки не йдеться й мови, але для режисерів та акторів майданчик може стати чудовим стартом у кар’єрі. Брати Коени, Тарантіно та Содерберг дебютували і здобули широку популярність саме завдяки «Санденсу». Фестиваль показує як художні картини, і документальні. У 2019 у штаті Юта відбулася прем’єра фільму про Майкла Джексона «Покидаючи Неверленд», який пізніше вийшов на HBO.