UA
RU

Місія ЮНЕСКО розпочала роботу в Чернігові

Редагувати переклад

Місія ЮНЕСКО розпочала роботу в Чернігові. Оцінюватимуться пошкодження, завдані пам’яткам культурної спадщини в результаті російських ракетних атак.  

Місія ЮНЕСКО розпочала роботу в Чернігові

В Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО. Вона працюватиме протягом тижня. Спеціалісти оцінюватимуть пошкодження, які були завдані пам’яткам культурної спадщини в результаті російських ракетних атак. Зокрема, місія ЮНЕСКО збиратиме дані про пошкодженя П’ятницької церкви, Антонієвих печер. А також Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, який було пошкоджено під час ракетної атаки на Чернігів в серпні. Після збору інформації і документації буде підготовлено план реабілітації цих об’єктів. 

«У тісній співпраці з Міжнародною радою з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС), дорадчим органом Комітету всесвітньої спадщини і партнером-виконавцем проєкту, ЮНЕСКО прагне підтримати розробку плану реабілітації історичного центру міста Чернігова, включаючи територію об’єкта, внесеного до Попереднього списку всесвітньої спадщини України у 1989 році під назвою «Історичний центр Чернігова, IX-XIII ст.», — зазначили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Місія ЮНЕСКО розпочала роботу в Чернігові

Місія працюватиме в Чернігові в рамках реалізації проєкту «Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО: реагування на надзвичайні ситуації для всесвітньої спадщини та культурних цінностей: оцінка збитків та захист».  У роботі місії беруть участь представники міжнародних організацій, зокрема ІККРОМ та ЮНЕСКО, а також вітчизняні фахівці в галузі культури.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Roman Naumov / Wikimedia Commons, Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: ВІЙНА В УКРАЇНІ: ЧЕРЕЗ РОСІЙСЬКУ АГРЕСІЮ ПОСТРАЖДАЛИ 835 ПАМ’ЯТОК КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Статьи по теме