UA
RU

Музей з пляшок Серафима Леська

У Великій Яромирці на Поділлі розташований музей Серафима Леська. Роками він колекціонував предмети старовини та історії людей, які уклав у величезну родову енциклопедію села. Про це пише Ukraїner.

Музей з пляшок Серафима Леська-Фото 1

У 1997 році Серафим почав власноруч будувати музей: заклав фундамент зі скляних пляшок, стіни спорудив з пластикових, а на даху встановив вітряк. 

 

«Ходив, думав, з чого будувати, щоб не розтрачувати грошей. Та й які тоді гроші були? 85 рублів — така в колгоспі зарплата. Врешті почав пляшки збирати: і по смітниках ходив, і люди багато помагали — без них я б нічого не зробив. Були й скептики, що питали, скільки процентів уже побудував. А план був зробити. У 2000 році я вже відкрив музей»,

— розповідає Серафим.

Музей з пляшок Серафима Леська-Фото 2

У колекції музею — старовинні предмети побуту, глиняний посуд, знаряддя праці та сільськогосподарське приладдя, військовий реманент, нагороди, фотографії та книги. Експозиція музею також містить зібрання медалей та орденів. Колекціонер особливо пишається «наполєоновським» експонатом — надбитим дзвоником, який чіпляли на коня чи до брички. На ньому зберігся напис: «Париж, Наполеон, 1812».

Музей з пляшок Серафима Леська-Фото 3

В музеї є Книга життєписів яромирчан, що містить родовід Серафима аж до 1829 року, а також сімейні історії місцевих жителів. Починається вона переліком прізвищ.

 

«Це ті, хто працює над книгою, хто помагав мені. Бо я тільки записую, але люди щось приносять. А я сообщаюся з людьми, щоб писати цю книгу. Коли людина історію знає, вона дивиться на світ інакше»,

— підкреслює Серафим.

Більше про музей з пляшок Серафима Леська: у відео Ukraїner

Нагадаємо, Ukraїner — це волонтерський медіапроєкт, що у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну й презентує її у світі.

 

Автор — UKRAЇNER

Фото — Поліна Забіжко

Статьи по теме