UA
RU

Музеї Києва, які постраждали від російських обстрілів, звернулися по допомогу

Редагувати переклад
10 жовтня у Києві внаслідок російських обстрілів сильних пошкоджень отримали штаб-квартира Міністерства освіти і науки України та Київський міський будинок учителя. А також Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний науково-природничий музей НАН України та Національний музей Тараса Шевченка. Вони були змушені закрити двері для відвідувачів і звернутись по допомогу у відновленні.
Музеї Києва, які постраждали від російських обстрілів, звернулися по допомогу-Фото 1

Фото: Інна Мочарник

Постраждали вікна першого та другого поверхів Національного музею Тараса Шевченка. Працівники музею та друзі-партнери у процесі прибирання уламків скла.

«Поки що ми не можемо оцінити точну суму збитків, але розуміємо, що вона доволі значна. Дякуємо за вашу щирість і турботу! Ми певні, що невдовзі знову зустрінемося у стінах музею«, – повідомили на офіційній сторінці музею у Facebook. Там же залишили і реквізити благодійного рахунку музею.

Музеї Києва, які постраждали від російських обстрілів, звернулися по допомогу-Фото 2

Фото: facebook.com/khanenkomuseum

У Музеї Ханенків наразі оцінюють пошкодження. Колекція експонатів була убезпечена ще з початку повномасштабного вторгнення Росії, також відомо, що ніхто з працівників внаслідок обстрілу не постраждав.

«Мабуть, на численних фото та відео з місця подій ви бачили, що постраждали вікна музею. Ми вже перекрили їх та винесли уламки скла. За це дякуємо друзям та волонтерам музею!«, – повідомили на офіційній сторінці музею у Facebook. Там же залишили і реквізити благодійної організації «Фонд «Міжвухами».

Музеї Києва, які постраждали від російських обстрілів, звернулися по допомогу-Фото 3

Фото: facebook.com/shevchenkomuseumkyiv

Вибуховою хвилею було вибито вікна з боку внутрішнього двору Національного науково-природничого музею в експозиційних залах геологічного, палеонтологічного та зоологічного відділів. Самі експонати не постраждали.

«Наразі ми змушені звернутися по допомогу. Нам вкрай необхідні матеріали або кошти на придбання матеріалів для оперативного ремонту вибитих вікон«, – повідомили на сторінці музею у Facebook, де ви зможете знайти реквізити.

Читайте також: АРХІТЕКТУРА СЕРЦЯ: КИЄВЕ, З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Статьи по теме