UA
RU

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва

Редагувати переклад

Національний художній музей України заявляє про початок співпраці зі старапом STAMPSDAQ. Мистецтвознавці, дизайнери і програмісти об’єднали зусилля, щоб зовсім скоро запрезентувати українському споживачу унікальну цифрову NFT-колекцію вітчизняного мистецтва. Придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича чи Миколи Пимоненка всі охочі зможуть після офіційного запуску торгового майданчика STAMPSDAQ на початку 2022 року.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 1

Нині музейники шукають нові підходи і подекуди вдаються до різноманітних експериментів, щоб спонукати покоління “тіктокерів” відвідувати експозиції. А в умовах пандемії COVID-19 взаємодія музеїв із публікою стала непростим викликом. Навіть ті, хто раніше регулярно відвідували культурні заходи, втратили можливість навідуватись у музеї. На щастя, новітні технології дозволили мистецтву лишатися важливою частиною життя і в нових реаліях. Наприклад, завдяки блокчейну практично кожен може гарантувати собі право власності на цифровий об’єкт, в тому числі твори мистецтва.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 2

Соціальні мережі далеко не єдиний шлях об’єднання ком’юніті нашого музею і поціновувачів українського мистецтва. Завдяки стартапу STAMPSDAQ колекція Національного художнього музею України, яка є інтелектуальною власністю і надбанням нашого суспільства, стане ще доступнішою. Дуже скоро NAMU у співпраці з STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT найкращих зразків українського мистецтва. З кожного купленого NFT-токена музей отримуватиме роялті в обсязі 10% від вартості токену.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 3

Зображення творів Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Миколи Пимоненка, Всеволода Максимовича та інших будуть доступні на торговому майданчику STAMPSDAQ у 5 ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Зараз дизайнери працюють над тим, щоб надати кожному з цих рівнів неповторності завдяки анімаційним елементам. Інакше кажучи, відомі полотна NAMU оживуть на екрані ваших гаджетів. Це абсолютно новий рівень досвід для українського глядача.

Читай также: И снова о любви: Вечная история взаимоотношений в новом клипе Goodcat feat Bazhana

«Новітні технології стирають все більше кордонів, і зокрема, допомагають класичному мистецтву вийти за рамки своєї традиційності. Співпраця Національного художнього музею України зі стартапом STAMPSDAQ цінна для музею тим, що завдяки стартапу музей стає ще ближчим до світового глядача», — наголосила Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 4

“В STAMPSDAQ ми дуже цінуємо той кредит довіри, який отримати від керівництва NAMU. Ми дуже раді, що наша ідея приблизити традиційне мистецтво через NFT до української аудиторії знайшла схвальний відгук в стінах музею”, — зауважив Андрій Шаповалов, CEO стартапу STAMPSDAQ.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 5

Крім можливості придбання у вигляді NFT-творів мистецтва, блокчейн-екосистема STAMPSDAQ дозволить купувати поштові марки різних країн світу. Таким чином, стартап ставить собі за мету не тільки посилення інтересу до класичного мистецтва, а й розвиток світової філателії в NFT форматі.

“Ми хочемо, щоб завдяки STAMPSDAQ світова філателія знову стала мейнстримом. У хорошому значенні цього слова, звичайно! В листопаді 2020 року наша компанія стала асоційованим членом Dot Post Group (DPG), що є структурним підрозділом Всесвітнього Поштового Союзу. Разом ми працюватимемо над запуском єдиного цифрового ринку крипто марок. Більше того, STAMPSDAQ підписав договір з поштовою адміністрацією Кот-д’Івуар і тепер володіє ексклюзивним правом на виготовлення NFT-марок цієї країни. Це тільки перший договір — незабаром ми оголосимо про співпрацю з низкою інших поштових адміністрацій по всьому світу”, — додав пан Андрій Шаповалов, CEO STAMSDAQ.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 6

На початку грудня стартап STAMPSDAQ планує провести публічний краудфандинг спеціального випуску токенів на платформі Binance. Пізніше їх можна буде обміняти на NFT-предмети мистецтва та поштові марки в пропорції 1 NFT = 100 токенів блокчейну STAMPSDAQ.

Що таке NFT?

NFT — це унікальний цифровий актив, побудований на основі технології блокчейн. Токени NFT надають художникам і творцям контенту унікальну можливість монетизувати свої витвори. Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT.

 

Статьи по теме