Після народження старшого сина я провела вдома місяць. А потім вискочила на роботу – до 2012 року я була топ-менеджером чи партнером у різних компаніях. Жила у графіку «я сильна, можу не спати ночами, о 8-й ранку йти в зал, а потім на роботу. Увечері вдаватися додому та підлаштовуватися під нічний графік сина, який нормально не спав до півтора року». Через рік і вісім місяців народилася дочка: мені довелося взяти двох нянь, декрет з дочкою тривав майже два місяці. Зараз я думаю інакше – нікому не потрібна засмикана мама, дружина, співробітник. Потрібно залучати помічників. Побутові питання мають бути закриті.
Мій досвід роботи нікуди не подівся, всі робочі проекти продовжували розвиватися. Коли діти були малі, рятував їх денний сон – за цей час можна було дописати листи, презентації, продумати план на тиждень. З раннього віку я брала їх із собою всюди, вони звикли до соціуму, знають, як поводитись у громадських місцях та з незнайомими людьми. Як поєднувати бізнес та особисте життя? Важко. Але власний бізнес має переваги: постійні думки про роботу не заважають, вони, навпаки, надихають і радують. На щастя, зараз працювати можна скрізь. Звичайно, не обійтися без довіреної особи, яка зможе вирішувати термінові питання. Знайти та виховати таку людину – великий успіх і праця.
Не можна присвячувати себе на 100% чи роботі, чи сім’ї. Потрібно шукати балансу. Життя багатогранне, не варто зациклюватися на чомусь одному. Так, можливо пріоритет у певний проміжок часу, але без фанатизму.
Особистий рецепт номер один – не намагайтеся все встигнути. Змиріться з тим, що це неможливо. Розставте пріоритети та виділіть час на те, що особисто вам дає сили та натхнення. Інакше ви не впораєтеся. Це як у літаку під час аварії: треба надіти маску спочатку на себе, а потім на дитину. Щоранку я присвячую дві години собі: займаюся йогою, бігаю, гуляю із собакою. Зараз нянь у мене немає, і графік я підлаштовую під своїх школярів. Діти бачать мою роботу зсередини і роблять свій посильний внесок.