Меган зазначила, що новий закон у Міссісіпі на заборони абортів суперечить американському духу.
Понад 500 спортсменок, у тому числі зірки футболу та баскетболу Меган Рапіно, Дайана Тауразі та Сью Берд, написали петицію до Верховного суду США, закликаючи захистити їхнє право на аборт.
У грудні цього року у Верховному суді заплановано слухання щодо апеляції на рішення суду нижчої інстанції заблокувати закон штату Міссісіпі, який забороняє аборти після 15 тижнів вагітності.
У петиції, підписаній спортсменками та спортивними групами, серед яких 26 олімпійців та 73 чинних професійних спортсменки, стверджується, що доступ до абортів допоміг жіночому спорту досягти успіху.
Дівчата стверджують, що без доступу до абортів «участь жінок у спорті постраждає, в тому числі через те, що деякі спортсменки не зможуть змагатися на тому самому рівні – або взагалі – без доступу до медичної допомоги при аборті та без знання того, що рішення про те, чи варто робити аборт, продовжити або перервати вагітність залишається за ними».
Меган Рапіно стверджує, що закон Міссісіпі і подібні рішення інших штатів сказують, і є антиамериканськими.
“Як жінки-спортсменки та люди зі спорту у нас має бути влада приймати важливі рішення щодо нашого тіла, мати можливість контролювати наше репродуктивне життя”, – написала олімпійська золота медалістка.
Інша активістка, Кріссі Перхем — триразова призерка Олімпійських ігор з плавання, поділилася з The New York Times, що зробила аборт на другому курсі коледжу, і сказала, що її кар’єра не була б такою, якою вона є зараз, без переривання вагітності.
Читай також: Нова роль екс-Бонду: Деніел Крейг повертається на Бродвей
«Закінчивши вагітність, я прийняла рішення, в якому напрямку має рухатися моє життя. Хтось інший зробив би інший вибір і це нормально. Але для мене це було найкращим рішенням”.
Перхем, яка виграла поспіль титули NCAA після аборту і увійшла до олімпійської команди 1992 року, у складі якої виграла дві золоті медалі в естафетах та срібло у плаванні на 100 метрів стилем “батерфляй”, сказала, що її історія не рідкість серед спортсмен.
Поряд з Рапіно, Тауразі, Берд і Перхам, Ешлі Джонсон, перша темношкіра жінка в олімпійській збірній США з водного поло та олімпійська чемпіонка Токіо, підписала бриф, як і профспілки гравців із WNBA та Національної жіночої футбольної ліги.
Підписали «вважають, що, як і вони самі, наступному поколінню спортсменок має бути гарантована фізична недоторканність та автономія у прийнятті рішень, щоб вони могли повноцінно і на рівних брати участь у спорті».