UA
RU

Про що жінка мовчить: Марина Ер Горбач, режисерка, продюсерка та сценаристка

Редагувати переклад
Фільм "Клондайк" Марини Ер Горбач отримав нагороду на Берлінале. Стрічку про події авіакатастрофи рейсу MH17 відзначили призом екуменічного журі секції "Панорама" на 72-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Сьогодні режисерка - героїня рубрики Marie Claire.
Марина Ер Горбач

Фото: www.RafalNowak.com

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Коли людина приймає рішення мовчати, скоріше за все боїться бути не зрозумілою, не хоче завдавати собі болю, а в мистецькому середовищі високий рівень вразливості. 

Я б не торкалась тем, які ведуть людину до зневіри. 

Для мене «говорити вголос» означає формувати теми для фільмів. Тут і зараз не можна замовчувати злочини проти людини й проти країни.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Згадалась тиша після перегляду робочої версії фільму «Клондайк», яку ми дивились з чоловіком.  

Фільм емоційно складний, він розповідає про життя родини, на сході України під час катастрофи літака  МН-1, 17 липня 2014 року. Ми обидва мовчали про щось своє. Я мовчала, тому що нарешті змогла віддати свої почуття екрану.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

У мене є звичка хвалити себе вголос, особливо якщо поруч діти чи чоловік. Це жартома відбувається, звичайно, але дійсно так роблю. Спробуйте, потім вони починають те ж саме вам говорити, це працює.

Взагалі не знаю, що такого може зробити жінка, щоб себе сварити. Можливо за різкість, але я швидко вибачаюсь. Можу пошкодувати або засмутитись, але не так щоб аж сварити себе. Останнім часом, навпаки, намагаюсь себе берегти.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Якщо питання про «що», тоді це катарсис, глибокий після заглиблення в твір мистецтва. Катарсис робить людей красивими.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Ох, талановиті люди — моя найбільша слабкість, безмежно захоплююсь коли бачу, що людина талановита і працьовита, це безкінечно надихає. 

Я б хотіла розвивати і реалізовувати ті таланти, які у мене вже є від природи.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Ми якось пішли з дочкою в магазин «за заколочками», коли вона тільки почала ходити. Вона принесла 5-6 прикрас. Кажу: доця, треба вибрати, а вона відповіла, що вже вибрала. 

Все, що стосується вибору «або або» не про мене. Вибрати або кіно, або родина —  не про мене, краще витрачу час на те, щоб навчитись  розподіляти себе, aніж на муки вибору.

Марина Ер Горбач 2

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Я погоджуюсь з актрисою Оксаною Черкашиною, яка зіграла головну жіночу роль в фільмі «Клондайк»: сучасним чоловікам личить фемінізм. А ще личить  захоплюватись жінками і їх талантами, вміти про це говорити і бути поруч. Чоловікам личить бути сильно закоханими і вірними своєму коханню.

Сучасних жінок не прикрашає те, що вони особисто не вважають красивим, для кожної щось своє. Мене не прикрашають крайнощі й одноманітність.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Я точно безалкогольний, і молоко не люблю. Я — вода.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Добре, коли люди  володіють культурою порад, коли вони запитують чи потрібна їх думка, а ще краще розповідають про власний досвід і дають можливість дитині зробити висновки самостійно. Мені дуже пощастило з батьками, вони дозволяли приймати всі важливі рішення на власний розсуд, навіть якщо вони їм і не подобались. Наприклад, про вступ на режисерський факультет вони дізнались постфактум. Тільки ставши мамою сама, я усвідомила наскільки багато свободи і довіри було і є у мене з боку мами.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною?  І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Не оцінюю чоловіків за зовнішністю. Є виразна зовнішність і не виразна, харизма, характер. Наприклад, Сергій Шадрін, який зіграв головну роль в фільмі «Клондайк». Його важко назвати класичним красунчиком, але камеру фіксує породу людини, і якщо вона цікава, то тримає увагу глядача. 

Найбільше ціную в чоловіках глибину, певну філософію життя. На моє  переконання, глибина тем, якими живе родина прямо пропорційна довжині спільного життя.

Чим пахне щастя?

Щастя пахне жінкою.

Фото надані прес-службою Марини Ер Горбач

Читайте також: SMALL TALK: МАР’ЯНА БОДНАР, АКТРИСА ТЕАТРУ, ВИКОНУВАЧКА ГОЛОВНОЇ РОЛІ У ВИСТАВІ «МОСКАЛИЦЯ» 

Статьи по теме