Про що жінка мовчить: Марина Ер Горбач, режисерка, продюсерка та сценаристка

Марина Ер Горбач - режиссерка, продюсерка та сценаристка з міжнародним досвідом роботи в кіно. Наразі Марина з командою завершує етап пост-продакшену авторської соціальної драми «Клондайк», і працює разом із відомим дитячим письменником Сашком Дерманським над проєктом дитячого фільму «Зубарікус», в основі якого книга Сашка «Стонадцять халеп Остапа Квіточки».

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Коли людина приймає рішення мовчати, скоріше за все боїться бути не зрозумілою, не хоче завдавати собі болю, а в мистецькому середовищі високий рівень вразливості. 

Я б не торкалась тем, які ведуть людину до зневіри. 

Для мене «говорити вголос» означає формувати теми для фільмів. Тут і зараз не можна замовчувати злочини проти людини й проти країни.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Згадалась тиша після перегляду робочої версії фільму «Клондайк», яку ми дивились з чоловіком.  

Фільм емоційно складний, він розповідає про життя родини, на сході України під час катастрофи літака  МН-1, 17 липня 2014 року. Ми обидва мовчали про щось своє. Я мовчала, тому що нарешті змогла віддати свої почуття екрану.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

У мене є звичка хвалити себе вголос, особливо якщо поруч діти чи чоловік. Це жартома відбувається, звичайно, але дійсно так роблю. Спробуйте, потім вони починають те ж саме вам говорити, це працює.

Взагалі не знаю, що такого може зробити жінка, щоб себе сварити. Можливо за різкість, але я швидко вибачаюсь. Можу пошкодувати або засмутитись, але не так щоб аж сварити себе. Останнім часом, навпаки, намагаюсь себе берегти.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Якщо питання про «що», тоді це катарсис, глибокий після заглиблення в твір мистецтва. Катарсис робить людей красивими.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Ох, талановиті люди — моя найбільша слабкість, безмежно захоплююсь коли бачу, що людина талановита і працьовита, це безкінечно надихає. 

Я б хотіла розвивати і реалізовувати ті таланти, які у мене вже є від природи.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Ми якось пішли з дочкою в магазин «за заколочками», коли вона тільки почала ходити. Вона принесла 5-6 прикрас. Кажу: доця, треба вибрати, а вона відповіла, що вже вибрала. 

Все, що стосується вибору «або або» не про мене. Вибрати або кіно, або родина —  не про мене, краще витрачу час на те, щоб навчитись  розподіляти себе, aніж на муки вибору.

Марина Ер Горбач 2

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Я погоджуюсь з актрисою Оксаною Черкашиною, яка зіграла головну жіночу роль в фільмі «Клондайк»: сучасним чоловікам личить фемінізм. А ще личить  захоплюватись жінками і їх талантами, вміти про це говорити і бути поруч. Чоловікам личить бути сильно закоханими і вірними своєму коханню.

Сучасних жінок не прикрашає те, що вони особисто не вважають красивим, для кожної щось своє. Мене не прикрашають крайнощі й одноманітність.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Я точно безалкогольний, і молоко не люблю. Я — вода.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Добре, коли люди  володіють культурою порад, коли вони запитують чи потрібна їх думка, а ще краще розповідають про власний досвід і дають можливість дитині зробити висновки самостійно. Мені дуже пощастило з батьками, вони дозволяли приймати всі важливі рішення на власний розсуд, навіть якщо вони їм і не подобались. Наприклад, про вступ на режисерський факультет вони дізнались постфактум. Тільки ставши мамою сама, я усвідомила наскільки багато свободи і довіри було і є у мене з боку мами.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною?  І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Не оцінюю чоловіків за зовнішністю. Є виразна зовнішність і не виразна, харизма, характер. Наприклад, Сергій Шадрін, який зіграв головну роль в фільмі «Клондайк». Його важко назвати класичним красунчиком, але камеру фіксує породу людини, і якщо вона цікава, то тримає увагу глядача. 

Найбільше ціную в чоловіках глибину, певну філософію життя. На моє  переконання, глибина тем, якими живе родина прямо пропорційна довжині спільного життя.

Якби вам було потрібно залишити тільки одне джерело дофаміну, що б це було?

Знову лише один ? (Усміхається.) Ми зараз виходимо на фінальний етап  постпродакшену фільму «Клондайку» і готуємо прем’єрні покази на 2022 рік, а це означає, що мій власний емоційний ресурс з кожним днем добігає тієї риски, коли його треба буде перевернути як в пісочному годиннику. 

За роки роботи в кіно навчилась передбачати емоційне вигорання, цей процес дуже схожий на політ в літаку: попереджають, що буде турбулентність, хочеш ти того чи ні, але треба пристігнути ремінь безпеки. 

Тому паралельно розвиваємо новий проєкт у співавторстві з відомим українським дитячим письменником Сашком Дерманським. «Зубарикус» — легке, сімейне кіно, в якому можливо абсолютно все, як в дитячих іграх. 

Фільми дуже  різні, але про схожі  цінності: «Клондайк» за життя, «Зубарикус» за людяність.

Чим пахне щастя?

Щастя пахне жінкою.

Фото надані прес-службою Марини Ер Горбач

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: ОКСАНА ЧЕРКАШИНА, АКТОРКА

Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
Статьи по теме