UA
  RU

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю

  Редагувати переклад

  У 2020-му році команда медіапроєкту Ukraїner вперше провела експедицію за кордоном, досліджуючи українську спільноту у Німеччині. Її результатом стала серія історій під назвою «Країна ззовні».

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю-Фото 1

  Оксана Линів — одна з найвідоміших диригенток світового рівня. Цього літа вона стане першою жінкою-диригенткою за всі 145 років історії Вагнерівського фестивалю — найпрестижнішого оперного фестивалю світу.

   

  «Якби я не отримала базу в Україні — я не змогла би добитися того успіху, який я зараз маю. В Німеччині я фактично вже могла шліфувати свої знання»

  — розповідає Оксана Линів.

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю-Фото 2

  Жінки за пультом великих симфонічних оркестрів є досі унікальним явищем для Європи, адже до середини ХХ століття класична музика фактично була привілеєм чоловіків. Українка Оксана Линів нині мешкає у Німеччині та успішно розвиває свою кар’єру диригентки, співпрацюючи з кращими оркестрами світу. У 2017 році Оксану обрали головною диригенткою Оперного театру та Філармонійного оркестру міста Ґрац (Австрія), де вона стала першою жінкою головною диригенткою в історії міста. Будучи зіркою світової класичної сцени, Оксана реалізує масштабні мистецькі проєкти і є впізнаваною амбасадоркою культури України у світі.

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю-Фото 3

  Вона керує кількома оркестрами за кордоном, а в Україні створила культовий фестиваль класичної музики LvivMozArt та заснувала Молодіжний симфонічний оркестр України. Саме завдяки їй у репертуарі європейських оркестрів все частіше з’являються твори знаних українських композиторів: від Лятошинського до Сильвестрова. 

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю-Фото 4

  Оксана прагне підтримувати та розвивати творчість українських авторів, а також відкривати культуру України для Заходу.

   

  «По-перше, розповісти про Україну в світі, по-друге, розповісти про історичний зв’язок України з великою європейською культурною традицією, але також, щоби поряд з відомими композиціями видатних класиків світу прозвучали твори видатних українських композиторів. На кожному фестивалі LvivMozArt ми відкриваємо нові імена, і я дуже щаслива, що українські композитори спеціально пишуть свої твори на замовлення»

   — говорить Оксана Линів.

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю-Фото 5

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю-Фото 6

  Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Вагнерівського фестивалю-Фото 7

   

  Дізнайтеся більше з відеоісторії

   

   

  Експедицію Німеччиною реалізовано у співпраці з ГО «Ательє культури та спорту» разом з Фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ), програмами «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» та «Культура для змін» за підтримки Українського культурного фонду.

   

  Автор — Ukraїner

  Фото — Катя Акварельна

   

   

   

  Статьи по теме