Можливо, саме Альфонсо Куарон стане тріумфатором 91-ої церемонії “Оскар” і забере найбільше нагород.
У 2019 Альфонсо Куарон впевнено йде до перемоги на «Оскарі». У його скарбничці вже дві нагороди з Венеціанського кінофестивалю, два «Золоті глобуси», чотири нагороди Critics’ Choice Awards та приз Гільдії режисерів (DGA). До головної кіноцеремонії року залишається зовсім небагато і ми розповідаємо чому Куарон вартий уваги, а його «Рома» — «Оскара».
Читайте також: Повний список номінантів на Оскар-2019
Мексиканець розпочав кар’єру на місцевому телебаченні, де пройшов шлях від техніки до режисера. Першою повнометражною роботою Куарона став фільм «Кохання під час істерії» (Sólo con tu pareja) про героя-коханця, який упевнений, що у нього СНІД. Сценарій Альфонсо написав у дуеті з братом Карлосом, а фільм був показаний на кінофестивалі в Торонто. Чорну комедію на батьківщині зустріли успішно і це дозволило Куарону далі розвиватись у режисерській справі.
Наступні роботи Куарона – екранізація відомих романів. “Маленька принцеса” и “Великі надії” зміцнили позиції режисера у світі кіно, а наступна робота знову повернула його на батьківщину та до оригінальних сценаріїв. Йдеться про фільм «І твою маму теж», в якому два підлітки вирушають у подорож із заміжньою жінкою та в дорозі пізнають нові грані життя. У фільмі вміло порушено різні проблеми, зокрема політичні. За цю роботу Куарон отримав дві нагороди на Венеціанському кінофестивалі, номінації на Золотий глобус, BAFTA та Оскар.
Після Куарон взявся за гучний мейнстрімний проект. Гаррі Поттер і в’язень Азкабану. Режисер отримав хвилю критики від фанатів книг та перших двох фільмів, а також чергові номінації на «Оскар» (щоправда, лише технічні — «Найкращі візуальні ефекти» та «Найкращий саундтрек»). До речі, Джоан Роулінг вважає цей фільм найкращим із усіх екранізацій, хоч він і далекий від оригіналу.
Читайте також: «Оскар-2019»: Які актори та фільми незаслужено не отримали номінації
Одні з найяскравіших мазків на картині під назвою “Кар’єра Альфонсо Куарона” – фільми “Дитя людське” та “Гравітація”.
«Дитя людське» засновано на однойменному романі Ф. Д. Джеймса і розповідає про занурену в хаос планету. Людство перебуває на межі вимирання через безпліддя, і остання надія залишається на єдину вагітну жінку. Чергові номінації не принесли Куарону “Оскар”, але повною мірою показали талант режисера. Хто, як не він, може перетворити фільм на повчальну історію з красивою картинкою на додачу.
“Гравітація” могла стати черговим фільмом про космос і загубитися в безодні собі подібних, але якщо за справу береться Альфонсо Куарон, то варто чекати чогось грандіозного. Головні герої фільму вирушають у космос, корабель зазнає аварії і їм доводиться боротися за життя. «Гравітація» не пройшла повз увагу критиків: фільм отримав десять номінацій на «Оскар» і виграв сім, у тому числі за найкращу режисуру.
Читайте також: 11 акторів, які не мають «Оскару»
Фільм «Рома» можна назвати напівавтобіографічним, в його основу лягли спогади режисера про дитинство, проведене у благополучному районі Мехіко Colonia Roma. Можливо тому за роботу над фільмом Куарон взявся сам: він виступив і режисером, і оператором, і сценаристом, і продюсером. «Рому» можна назвати однією з найкращих робіт у його кар’єрі, адже якщо підхід такий педантичний, то і результат виходить приголомшливим.
Втім, картина розповідає про одну сім’ю та не дивує сюжетними поворотами. Молода хатня робітниця Клео працює в багатій сім’ї і чудово справляється з усіма обов’язками. Її життя змінює вагітність та перспектива самої виховувати дитину. Хазяйка дівчини Софія теж змушена самостійно ставити на ноги чотирьох дітей, бо її кидає чоловік.
Дві сильні жінки стикаються із життєвою несправедливістю на тлі нестабільної політичної ситуації. Трагедія, яка показана у фільмі, справді сталася в Мехіко у 1971 році. Мирна демонстрація студентів перетворилася на розстріл і отримала назву Corpus Christi Massacre.
Чорно-біла картина дивує барвистістю, а панорамні кадри та мінімальна робота монтажера дають відчуття повного занурення в історію. Не може не дивувати той факт, що одну з головних ролей Клео зіграла не актриса, а звичайна жінка-педагог з Мексики. Перша роль у великому кіно принесла їй головну акторську номінацію на «Оскар».
Права на поширення фільму купив стрімінговий сервіс Netflix, і це могло стати першим каменем спотикання на шляху до «Оскара». Каннський кінофестиваль відмовився показувати «Рому» саме через це, але Венеціанський привітно прийняв Куарона і вручив головний приз. Жаль, звичайно, що таку масштабну картину (у плані зйомки) не можна подивитися на великому екрані, але зрештою це не так критично.
«Рома» — найяскравіший та найважливіший фільм Альфонсо Куарона, який варто подивитися всім, щоб розуміти, кому можуть вручити «Оскар» за «Найкращий фільм».