UA
  RU

  П’ять небезпечних міфів про евакуацію

  Мільйони українців змушені евакуюватися, аби врятуватися від війни. Це вимушений тимчасовий захід. Довкола нього існують міфи, ось декілька з них та спростування стосовно них.

  евакуація


  Міф перший.

  «Я цивільний – мене окупанти не зачеплять».


  На жаль, зачеплять. У цьому мусив переконатися увесь світ – на гіркому прикладі Бучі, Гостомеля, Ірпеня чи блокованого Маріуполя. Будь-яка зустріч з російськими загарбниками є смертельно небезпечною для цивільних громадян.

  Міф другий.

  «Не так страшно: пересиджу в підвалі чи погребі».


  Досвід нинішньої війни щодня руйнує цей міф. Непристосований погріб чи підвал часто стають пасткою. Адже навіть у жилих кварталах ворог використовує ракети, авіацію, артилерію, реактивні системи залпового вогню. Смертельна зброя змітає все на своєму шляху. Згадайте, до прикладу, обласний драматичний театр в Маріуполі. Будинки чи підвали – далеко не найкращий прихисток.

  Міф третій.

  «Евакуація – це великі витрати»  Евакуація відбувається абсолютно безкоштовно на всіх етапах, починаючи від переміщення транспортом і закінчуючи розміщенням та харчуванням. На новому місці вам допоможуть із пошуком житла, отриманням грошової допомоги від держави та міжнародних партнерів, вирішать інші побутові проблеми.

  Міф четвертий


  «Поселяють в «чистім» полі».

  Тих, хто потрапляє в росію, можливо, й так. Українців же, котрі евакуювалися в безпечні регіони, розміщують у квартирах, гуртожитках, готелях, на базах відпочинку та інших пристосованих для життя приміщеннях. Умови поселення – максимально сприятливі.

  Міф п’ятий.


  «За теорією ймовірності мені не прилетить!»

  Люди надто шкодують за всім, чого нажили і до чого звикли. Але випробовувати долю не можна. За даними розвідки, станом на початок квітня ворог випустив по Україні понад 1,2 тис. балістичних та крилатих ракет різних типів. У середньому це понад 30 ракет за добу. Ризик того, що завтра «прилетить» саме до вас, надзвичайний.

  Джерело: Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій

  Текст та фото: офіційна Телеграм сторінка https://t.me/UkraineNow