Закрити
UA
Мода

Перша співбесіда після карантину: секрети успіху від психолога

Поділись:
Як відновити соціальні навички – радить психолог Катерина Мураненко.

posts-to-db-Фото 1

Катерина Мураненко

За кілька місяців карантину наше життя багато в чому змінилося: ситуація вимагає від нас формування нових соціальних навичок. Що важливо враховувати на співбесіді у сучасних реаліях?

1. Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд – один із важливих аспектів комунікації, де ми заявляємо про себе та справляємо перше враження. Готуючись до співбесіди, враховуйте особливості майбутньої роботи та одягайтеся відповідно до ситуації.

Якщо співбесіда проходить в онлайн режимі, правила першого враження залишаються незмінними - продумайте свій образ: одяг, зачіску, макіяж; створіть відповідне тло за спиною і подбайте про відсутність зайвого шуму.

Якщо співбесіда проводиться під час особистої зустрічі, не забудьте про важливий елемент - маску. Тільки попереджаю: якщо ви йдете на інтерв'ю в компанію, де строгий дрес-код та дисципліна, не варто вибирати маски зі смішними пиками.

posts-to-db-Фото 2

2. Привітання

Не простягайте руку для привітання, якщо не впевнені, що для людини це припустимо. Віддайте ініціативу роботодавцю і дотримуйтесь соціальної дистанції, щоб уникнути курйозів.

Читайте також: 6 ПРИЗНАКІВ, ЩО СОБІСОВА ПРОЙШЛО ГІРШЕ, НІЖ ВАМ ЗДАЄТЬСЯ

3. Дотримання правил

Чи легко вам пристосуватися до норм та правил організації? Це легко вирахувати при перших же діях. Спостерігайте за поведінкою оточуючих, підлаштовуйтесь під їхні правила, виявляйте гнучкість. Якщо роботодавець та співробітники без масок, з психологічного погляду, вам також краще її зняти, щоб бути на рівних і показати готовність адаптуватися до бачення організації.

posts-to-db-Фото 3

4. Спокій

Найбільше ефективному проходженню співбесіди заважає хвилювання. Запам'ятайте: ви не на іспиті. Не лише вас обирають, але й ви робите вибір. Підкреслюйте свої сильні сторони і ставте питання, що вас цікавлять.

Читайте також: ГОВОРИМО З ПСИХОЛОГОМ: ЯК СПРАВИТИСЯ З ВТРАТОЮ РОБОТИ

І ще одне: що б не було в минулому, ніколи не говоріть погано про попереднє керівництво. Професійна етика понад усе.

Вдалих вам співбесід та задоволення від роботи!