Закрити
UA
пінгвінята на антарктичній станції "Академік Вернадський"
Мода

Наймиліші фото тижня: пінгвінята на антарктичній станції “Академік Вернадський”

Поділись:

Українські полярники з антарктичної станції “Академік Вернадський” опублікували у соцмережах світлини, на яких зображені перші цьогорічні пташенята субантарктичних пінгвінів. 

Українські полярники з антарктичної станції “Академік Вернадський” опублікували у соцмережах наймиліші світлини. На них зображені перші цьогорічні пташенята субантарктичних пінгвінів. 

“Вони зараз у сіренькому пушку. Дуже смішні й незграбні, ховаються під батьків, але активно звідти пищать. Нині із перших відкладених на початку листопада 11 яєць народилося 8 малюків. Є родини, в яких вилупилося вже по два пінгвіняти. А є такі, де одне дитинча ще очікує на появу брата чи сестри. Первістків виявив біолог 28-ї УАЕ Сергій Глотов, пожартувавши, що “Ноосфера”, немов лелека, “принесла” полярникам поповнення. Нагадуємо, що криголам прибув до станції у понеділок, 11 грудня. Найближчі кілька місяців на нашому острові очікується справжній бебі-бум. Адже нині тут гніздує рекордна кількість субантарктичних пінгвінів – понад 5,3 тис. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко нарахував у їхніх гніздах 4,8 тис. яєць”, – зазначено у дописі. 

Також науковці розповіли, що успішність вилуплення залежатиме від різних факторів. Зокрема, від кількості снігу та активності хижаків. Але вони передбачають, що на Новий рік біля станції “Академік Вернадський” буде дуже багато пінгвінів і пінгвінят.

Пінгвіни висиджують яйця та пташенят по черзі. Доки один з батьків залишається на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля. Через кілька днів вони змінюються. Малюки перебувають під повною опікою батьків близько місяця. Потім починають линяти. Об’єднуються в ясла та активно вивчають навколишній світ. Після закінчення линьки пінгвінята вчаться плавати в океані та самостійно добувати собі їжу. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Вадим Ткаченко, Сергій Глотов

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ПОЛЯРНИКИ ПОКАЗАЛИ ЗАКОХАНИХ ПІНГВІНІВ