UA
RU

Премія «Кіноколо» оголосила своїх переможців

Редагувати переклад
20 жовтня відбулась церемонія нагородження лауреатів п’ятої Національної премії кінокритиків "Кіноколо". П'ять нагород забрала стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір" – найкращий фільм, найкращий сценарій, найкращий режисер, найкращий актор (Олександр Яцентюк) та відкриття року.
Премія «Кіноколо» оголосила своїх переможців-Фото 1

Кадр із фільму «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука

Найкращим анімаційним фільмом назвали роботу режисерок Марини Степанської та Анни Дутко «МИ, ЄВРОПА», а найкращим короткометражним ігровим фільмом – «Ти в порядку?» режисерки Наталки Ворожбит.

«Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського визнана найкращим документальним фільмом. Нагороду як найкраща акторка отримала Оксана Черкашина, яка зіграла у стрічці «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач (саме цей фільм представлятиме Україну на «Оскарі» у номінації «найкращий фільм іноземною мовою»).

Окремо відзначили й колектив «Довженко-Центру» – Станіслава Битюцького, Альону Пензій та Олександра Телюка за цикл показів «Дивне, химерне, фантастичне». Вони отримали нагороду у номінації «За досягнення».

У межах премії вручили дві спеціальні відзнаки. Литовському режисеру Мантасу Кведаравічюсу, який загинув у тимчасово окупованому Маріуполі та голові пресслужби полку «Азов» Дмитру «Оресту» Козацькому. Його фільм «Останній день на Азовсталі» раніше отримав премію цьогорічного фестивалю Kharkiv MeetDocs, а його фото здобули золото та срібло фотовиставки Prix de la Photographie Paris.

Читайте також: SMALL TALK: ДМИТРО СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК, РЕЖИСЕР ФІЛЬМУ «ПАМФІР», ЯКИЙ ПРЕЗЕНТОВАНО НА КАННСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ

Статьи по теме