UA
RU

Премія «Оскар» перепросила перед індіанською актрисою через 50 років

Редагувати переклад
Американська кіноакадемія майже через 50 років перепросила перед американською актрисою та борчинею за громадянські права корінних американців Сачин Літтлфезер після інциденту на церемонії вручення Оскара, коли Сачин вийшла на сцену від імені Марлона Брандо. Повідомляє BBC.
оскар брандо

Фото: facebook.com/sacheenbreakthesilence

На церемонії вручення Оскара у 1973-му році Сачин Літтлфезер освистали прямо під час церемонії – вона вийшла на сцену, щоб від імені Марлона Брандо відмовитися від нагороди за найкращу чоловічу роль у фільмі «Хрещений батько». Брандо відмовився від нагороди через те, що кіноіндустрія США представила корінних американців у фальшивому світлі.

«Занадто довго прояв мужності залишався непоміченим. За це ми приносимо як наші глибокі вибачення, так і щире співчуття«, – заявив представник кіноакадемії.

Після інциденту Літтлфезер стала відомою як борчиня за громадянські права корінних американців і стала співзасновницею Реєстру виконавських видів мистецтва американських індіанців.

«Я ніколи б не подумала, що доживу до цього дня, що почую це. Коли я була на сцені 1973 року, я стояла там зовсім одна. Ми, індіанці, дуже терплячі люди — минуло лише 50 років!«, — відповіла актриса на запізнілі вибачення.

Читайте також: ПЕРШИЙ КАДР З ДЖОННІ ДЕППОМ У РОЛІ КОРОЛЯ ЛЮДОВІКА XV

Статьи по теме